SP U FUDBALU: Bronza pripala Hrvatskoj

Hrvatska je osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u fudbalu u Kataru.
Ovim je izjednačila rezultat čuvene generacije koja je 1998. bila bronzana u Francuskoj.
Danas su Hrvati slavili pobjedu od 2:1 protiv najvećeg iznenađenja šampionata Maroka.

Prvi gol na meču postigao je Joško Gvardiol na pas Ivana Perišića za Hrvatsku u sedmom minutu, da bi samo dva minuta kasnije, lopta završila u mreži Hrvatske – pogotkom za Maroko uzvratio je, u devetom minutu, Ašraf Dari. Mislav Oršić je majstorskim golom u 42. minutu, na asistenciju Marka Livaje, doveo Hrvatsku u vođstvo.

Zlatko Dalić još jednom se pokazao kao izvrstan strateg. Hrvatska je opet bila snažna i kompaktna.

Marokanci su, takođe, zablistali na ovom prvenstvu pod vođstvom selektora Valida Regraguija koji je na to mjesto došao kao privremeno rješenje u avgustu.
– Želio sam da promijenim mentalitet tima. Rekao sam im: ,,Ako mislite da ćemo ispasti na početku takmičenja, ne dolazite mi u reprezentaciju. Ovo je ekipa koja je složna, čvrsta i pouzdana – kazao je Regraguai.

Sjutra od 16 sati u finalu igraju Francuska i Argentina.