LIGA ŠAMPIONA: Čelsi, Sevilja, Barselona i Juventus su u osmini finala

Slavlje Sevilje (foto: UEFA)

Sevilja je pobijedila Krasnodar 2:1 na gostujućem stadionu ,,Krasnodar” u četvrtom kolu Lige šampiona. Golove su postigli Rakitić u četvrtom i El Hadadi u 90+5. minutu za Sevilju i Vanderson u 56. za Krasnodar.
Isti rezultat viđen je i u drugom meču dana. Čelsi je u ,,gostima” pobijedio 2:1 Ren na ,,Roazon parku”. Golove su postigli Hadson-Odoi u 22. i Žiru u 90+1. minutu za Čelsi i Girasi u 85. za Ren.
Čelsi i Sevilja ovim su se plasirali u osminu finala, jer oba tima imaju po deset bodova, a Krasnodar i Ren po jedan na tabeli u Grupi E.
Borusija Dortmund slavila je na ,,Signal Iduna parku” u Dortmundu 3:0 protiv Klub Briža. Golove su postigli Haland u 18. i 60. i Sančo u 45. minutu. Mladi Harland je postao prvi igrač u istoriji Lige šampiona koji je postigao 16 golova u 12 mečeva. Ovaj talentovani fudbaler postigao je i 32 gola u 31 meču za Dortmund.
Barselona je pobijedila Dinamo Kijev 4:0 na ,,NSC Olimpijskom stadionu” u Kijevu. Golove su postigli Dest, u 52, na pas Breitveita i Breitveit u 57. i u 70 (penal) i Grizman u 90+2.
Juventus je na ,,Alianc stadionu” u Torinu pobijedio Ferencvaroš 2:1. Golove su postigli Ronaldo u 35. i Morata (90+2) za Juventus i Uzuni u 19. minutu za Ferencvaroš.

Lacio je na ,,Olimpiku” u Rimu pobijedio Zenit 3:1. Golove su postigli Imobile u trećem i 55 (penal) i Parolo u 23. za Lacio i Dzjuba u 25. za Zenit. Crnogorski reprezentativac Adam Marušić odigrao je cio meč za Lacio. Imobile je postigao šest golova u pet utakmica.
Mančester junajted slavio je 4:1 protiv Bašakšehira na ,,Old trafordu” u Mančesteru. Golove su postigli Fernandeš u sedmom i 19. i Rašford, iz penala, u 35. minutu za Lacio, Turuč u 75. i Džejms (90+2). Bruno Fernandeš je direktno odgovoran za 34 gola u 35 utakmica – postigao je 21 pogodak i imao 13 asistencija.
PSŽ je pobijedio Lajpcig 1:0 na ,,Parku prinčeva” u Parizu. Gol je postigao Nejmar, u desetom minutu, iz penala.
Sjutra će mečeve četvrtog kola igrati Borusija Menhengladbah-Šahtjor (18:55 h), Olimpijakos-Mančester siti (18:55 h), Ajaks-Midtjiland (21 h), Atletiko Madrid-Lokomotiva Moskva (21 h), Bajern-Salcburg (21 h), Inter-Real Madrid (21 h), Liverpul-Atalanta (21 h) i Marsej-Porto (21 h).