AUSTRALIJAN OPEN: Đoković bez problema savladao Congu

Srpski teniser Novak Đoković prošao je u treću rundu Australijan opena savladavši Žo-Vilfreda Congu sa 3-0 u setovima.

Okršaj finalista ovog Gren slema iz 2008. godine protekao je u apsolutnoj kontroli najboljeg igrača planete, a Francuz je samo u drugom setu imao realnu šansu da ugrozi dugogodišnjeg rivala.

Novak je uvodnu dionicu dobio sa 6:3, iako je njegov brejk u četvrtom gemu Conga odmah anulirao. Đoković je drugi put uzastopno oduseo servis 177. teniser na ATP listi i rutinski priveo set kraju.

Poslije brejka u sedmom gemu druge dionice činilo se da će Srbin lako povećati prednost u meču, ali je i ovog puta, nakratko, Conga uspio da se izvuče. Stigao je do 5:5, međutim Novak je vezao dva gema i dobio ovaj set.

U trećoj dionici Đokoviću je bio dovoljan jedan brejk da završi posao (6:4). Načinio ga je sredinom seta i zaključio meč ubjedljivim trijumfom za dva sata igre.

Bio je ovo 23. međusobni duel Srbina i Francuza, a Novak sada vodi 17-6 u pobjedama.

Đoković će u trećem kolu “Ozi opena” igrati sa Kanađaninom Denisom Šapovalovom, koji je bio ubjedljiv protiv Japanca Tara Danijela u tri seta.