
Argentinski fudbaler Emiliano Sala i pilot bili su izloženi opasno visokom nivou ugnjen-monoksida u kabini aviona koji se potom srušio u Lamanš, saopštili su danas britanski istražitelji.
Toksikološki testovi pokazali su da je u krvi Sale pronađen izuzetno visok nivo ugljen-monoksida, čak 58 odsto, osam više od granice koja se smatra fatalnom.
Jednomotorni ,,pajper malibu”, u kom su se nalazili Sala i pilot Dejvid Ibotson, srušio se 21. januara u Lamanš na letu iz Nanta za Kardif, čiji je Argentinac postao igrač u prelaznom roku.
Tijelo Emilijana Sale pronađeno je u olupini aviona dvije nedjelje poslije nesreće, dok Ibotsonovo još nije pronađeno.
U izvještaju nije navedeno kakvu je ulogu i da li je ugljen-monoksid imao u padu aviona, ali se ocjenjuje da je ,,u određenoj mjeri” uticao na pilota.
– U ovoj letilici kokpit nije odvojen od kabine, pa vjerujemo da je i pilot bio pogođen ugljen-monoksidom – navodi se u izvještaju.
Advokat Saline porodice, rekao je da ova otkrića ,,postavljaju mnoga nova pitanja”.
– Porodica i javnost moraju da znaju kako je ugljen-monoksid došao do kabine aviona – rekao je advokat porodice Emilijana Sale.
Izvor: Beta.rs