Porto Novi
MAGAZIN PREPORUKA

HG BUDVANSKA RIVIJERA: Hoteli popunjeni sto odsto

U hotelima HG hotelske grupe Budvanska rivijera na današnji dan boravi 3.600 gostiju, što predstavlja stoprocentnu popunjenost, saopšteno je iz te kompanije.
U isto vrijeme zaposleno je 800 radnika, gotovo u potpunosti državljana Crne Gore.
Poslovna politika usmjerena na stalno ulaganje u postojeće hotele, saradnju sa svjetskim turoperatorima, diversifikaciju tržišta i poboljšanje servisa doživjela je ove godine svoju punu afirmaciju u ovom preduzeću.
Dodaje se da do sada je ostvareno 320.000 noćenja, što je povećanje od 11% u odnosu na prethodnu godinu.
Kako su najave i potvrđene rezervacije takve da garantuju punu popunjenost sve do kraja septembra, sa pravom se očekuje rekordna sezona u najvećem crnogorskom turističkom preduzeću, dodaje se u saopštenju.
U Budvanskoj rivijeri navode da ih posebno raduju ankete o stepenu zadovoljstva boravkom u kapacitetima Budvanske rivijere koje u svim aspektima prelaze 95%.


To praktično spada u kategoriju izvrsnosti u hotelskoj ponudi. Kategorije koje su obuhvaćene anketama su smještaj, stručnost i ljubaznost osoblja, kvalitet i raznovrsnost hrane, animacija, zaštita životne sredine.
Navodi se da je renovirani hotel Aleksandar kategorije 4 zvjezdice sa novim bazenskim kompleksom je apsolutni hit u ponudi Budve i Crne Gore.
– Zahvaljujući saradnji sa TUI Nordic, gosti ovog hotela su uglavnom iz skandinavskih zemalja, a interesovanje je naglo poraslo i među domaćim turistima – kaže se u saopštenju.
U hotelima u Petrovcu, Palasu i Castellastvi, dominiraju francuski i ruski turisti i tako će biti sve do novembra.
Hotel Mogren, sa ponudom prepoznatljive gradske kafane i novootvorenog restorana Makarul, uz primjerene cijene i kvalitetnu ponudu bilježi rast finansijskog prometa od 10% u odnosu na prethodnu godinu.
Dodaje se da u hotelima Budvanske rivijere trenutno borave turisti iz 40 različitih zemalja. Njih 40% je iz zemalja Evropske unije, gdje prednjače Francuska, Švedska, Poljska, Njemačka, Norveška, Danska, Finska i Italija, 30% iz bivših sovjetskih republika, najviše Rusija i Ukrajina, 20% iz susjednih zemalja gdje je većina iz Srbije i BiH i 10% sa ostalih emitivnih tržišta.