Porto Novi

OLIMPIJSKI FUDBALSKI TURNIR: Španija savladala Uzbekistan, Argentina remizirala sa Marokom

Iako Olimpijske igre u Parizu zvanično počinju 26. jula, danas je počeo fudbalski turnir.

Odigrane su prve utakmice u grupama B i C.

U grupi C, Španija je opravdala ulogu favorita i slavila je protiv Uzbekistana sa 2:1, a prvi gol na olimpijskom turniru na Parku prinčeva dao je defanzivac Almerije, Mark Pubil u 29. minutu.

Šomurodov je izjednačio u nadoknadi poluvremena a onda je vezista Sosijedada Serhio Gomes propustio da za Španiju pogodi sa penala u 59. minutu, ali se isparavio golom za konačan rezultat u 63. minutu.

Argentina je odigrala čudnu utakmicu i “izvukla” je bod u 16. minutu sudijske nadoknade sa Marokom – 2:2.

Poveo je Maroko fantastičnom akcijom i pogotkom u posljednjem napadu poluvremena, kada je Ašraf Hakimi asistirao Rahimiju na petercu.

U 51. minutu Rahimi je bio precizan i sa penala, da bi u 54. minutu, slektor Maskerano u igru uveo Đulijana Simeonea, koji je smanjio u 68. minutu.

Sudije je dozvolio nevjerrovatnih 16 minuta nadoknade a vezista Boke juniors, Kristijan Medina epogodio za remi u SEnt Etjenu.

Izvor: vijesti.me