FUDBAL: Budućnost osvojila šestu titulu prvaka Crne Gore

Fudbaleri Budućnosti osvojili su šestu titulu prvaka Crne Gore.

Podgoričani su pobijedili sa 1:0 na terenu Mornara golom Zorana Petrovića u šestom minutu i zahvaljujući boljem odnosu u međusobnim mečevima osvojili prvo mjesto ispred Sutjeske, koja je imala isti broj bodova.

Nije se proslavila na “Topolici” ekipa Miodraga Džudovića.

U nekoliko navrata domaći nisu uspjeli da iskoriste dobre šanse, a istakao se Đorđije Pavličić sjajnim odbranama.

Tako su “plavi” vratili titulu nakon dvije godine i igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Titulu su zaslužili jer su dva puta pobijedili Sutjesku, uz dva remija sa Nikšićanima.

Mornar će poslije ovog poraza u baraž za opstanak u eliti.

Sutjeska je slavila u Radanovićima takođe 1:0, ali nije dočekala kiks Budućnosti.

Utakmicu protiv Arsenala odlučio je 15 minuta prije kraja Dragan Grivić.

Jezero je pobijedilo Dečić 2:1 i osiguralo opstanak.

Junak trijumfa Plavljana bio je Vojin Pavlović, koji je odlučujući gol dao desetak minuta prije kraja.

Odranije je poznato da se Iskra seli u Drugu ligu, kao i da će Rudar uz Mornar u baraž za opstanak.

Plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija pored Sutjeske osigurali su Arsenal i Dečić.