PREPORUKA SPORT

FUDBAL: Italija je prvak Evrope

Fudbalska reprezentacija Italije drugi put u istoriji postala je prvak Evrope pobijedivši u finalu na Vembliju nakon boljeg izvođenja penala  selekciju Engleske rezultatom 4:3.

Regularni tok utakmice završio je 1:1. Engleska je povela već u drugom minutu zahvaljujući Šou, dok je izjednačenje Italijanima donio Bonući u 67. minutu.

Precizni za “azure” u penal ruletu bili su Berardi, Bonući i Bernardeski, dok za Englesku pogađali samo Kejn i Megvajer.

Poput Donarume, Pikford je takođe odbranio dva penala, ali to domaćinu finala nije bilo dovoljno da se popne na tron.

Italija je na evropsku krunu čekala od 1968. godine, dok će Engleska i dalje morati da čeka na trofej namijenjen pobjedniku Starog kontinenta.