PREPORUKA SPORT

KVALIFIKACIJE ZA EP U RUKOMETU: Pobjeda Crne Gore

Muška seniorska reprezentacija uspješno je otvorila kvalifikacije za plasman na Evropsko prvenstvo 2022. godine – izabranici selektora Zorana Roganovića u „Bemax areni“ savladali su selekciju Kosova 32:25 (16:14) u utakmici osme kvalifikacione grupe, saopšteno je iz Rukometnog saveza Crne Gore.

„Lavovi“ su vodili tokom čitavog meča, gosti su zaprijetili i u tri navrata prišli na samo gol zaostatka na početku drugog poluvremena, ali je naša reprezentacija u 41. minutu ponovo došla do značajnije prednosti (25:19), koju je bez problema sačuvala do kraja meča za prvi korak ka šestom učesšću na prvenstvima Evrope.
Nemanja Grbović je bio najefikasniji sa devet golova, Miloš Vujović i Vasko Ševaljević postigli su po šest, dok je Stevan Vujović četiri puta zatresao protivničku mrežu.
Crna Gora u drugom kolu u nedjelju (17.25 sati) u Baja Mareu gostuje selekciji Rumunije.