Porto Novi

LIGA ŠAMPIONA: Rekord Mesija na jubileju, Pulišić nastavio da niže golove

Završeno je peto kolo Lige šampiona.
Barselona je, u noći jubileja i rekorda Lionela Mesija, zabilježila pobjedu od 3:1 protiv Borusije Dortmund. Golove su postigli Suarez u 29, na asistenciju Mesija, Mesi u 33. minutu, na asistenciju Suareza, te Grizman u 67, na asistenciju Mesija. Strijelac za Borusiju bio je Sančo u 77. minutu. Bio je to 613. Mesijev gol i njime je večeras upisao rekord – postigao je pogotke protiv 34 različita tima, što je najviše u istoriji Lige šampiona. Pas za Grizmana bio je 237. asistencija za Mesija. Brojka od 700 Mesija stavlja na drugo mjesto rekordera po broju mečeva odigranih u dresu Barselone. Ispred njega je Čavi Ernandes sa 767.

Kristijan Pulišić (drugi slijeva) slavi prvi gol za Čelsi u Ligi šampiona

ESPN dao je nevjerovatan podatak nakon meča Valensija-Čelsi u kojem je rezultat bio 2:2, golove za Valensiju postigli Soler u 40. i Vas u 82, a za Čelsi Kovačić u 41, a Pulišić u 50. minutu. Naime, Pulišić je u proteklih sedam mečeva postigao šest golova, a u 36 mečeva prije toga u protivničku mrežu poslao je samo šest. Ovo je ujedno bio prvi gol Kristijana Pulišića za Čelsi u Ligi šampiona.