KVALIFIKACIJE ZA EP U FUDBALU: Poraz Crne Gore

Crnogorska seniorska fudbalska reprezentacija upisala je poraz i u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Ovoga puta protiv Češke u gostima utakmica je završena rezultatom 3:0. Prvi gol postigao je Jankto u 18. minutu, drugi je bio autogol Kopitovića u 49, a treći Šik, u 82, iz penala.
U drugom duelu u Grupi A Kosovo je pobijedilo Bugarsku 3:2. Golove su postigli Rašica u 14, Murići u 64. i Rašani u 93. minutu za Kosovo, a Popov u 43. i Dimitrov u 55. za Bugarsku.
Tabela: Engleska 6, Češka 6, Kosovo 5, Crna Gora 2, Bugarska 2.
Preostali rezultati: Danska-Gruzija 5:1, Farska Ostrva-Norveška 0:2, Irska-Gibraltar 2:0, Letonija-Slovenija 5:0, Malta-Rumunija 0:4, Poljska-Izrael 4:0, Sjeverna Makedonija-Austrija 1:4, Srbija-Litvanija 4:1, Španija-Švedska 3:0 i Ukrajina-Luksemburg 1:0.