ART PREPORUKA

INSTITUT KONFUCIJE NA UCG: Uručene nagrade najboljima u crtanju kineskih zmajskih čamaca

Nagrade najboljima na Takmičenju u crtanju kineskih zmajskih čamaca, koje organizuje Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, uručene su danas u multimedijalnoj sali Sportsko-kulturnog centra UCG.
Duanwu festival ili Festival zmajskih čamaca jedan je od najvažnijih tradicionalnih festivala u Kini, a održava se u čast Quyuana-drevnog kineskog mudraca. Glavni cilj takmičenja je promocija kineske tradicionalne kulture, te povezivanje kineske i crnogorske kulture.
Za ovo takmičenje vladalo je veliko interesovanje, pa je na adresu Instituta Konfucije pristiglo više od 260 slika iz više od 20 škola – ,,Suncokrili”, ,,Đina Vrbica”, ,,Štampar Makarije”, ,,Maksim Gorki”, Pavle Rovinski”, ,,Vuk Karadžić”, ,,Milorad Musa Burzan”, ,,Sutjeska”, ,,Savo Pejanović”, ,,Dašo Pavičić”, ,,Slobodan Škerović” i drugih.
Djeca, roditelji i nastavnici ispunili su salu, a ponosne djevojčice i dječaci pozirali su sa direkticom  Milenom Đukanović i profesoricama Instituta Konfucije na UCG fotografima, pokazujući diplome.
Priznanja za prvo, drugo i treće mjesto, te specijalne nagrade podijeljene su u četiri grupe, od kojih su prvu činili učenici do šest godina, drugu đaci od sedam do deset godina, treću od 11 do 14 godina, a četvrtu učenici stariji od 15 godina.
– Svaki rad je veoma dobar. Međutim, naše nagrade su ograničene. Svake godine održavamo slična takmičenja i nadamo se da će svi nastavnici aktivno da učestvuju – poručili su iz Instituta Konfucije.
Istog dana, u istoj sali, održano je 18. Takmičenje u znanju kineskog jezika za crnogorske studente.
Programe je vodio Danilo Jeknić.

Ovo su nagrađeni učenici Takmičenja u crtanju kineskih zmajskih čamaca:

This slideshow requires JavaScript.

 Grupa tamičara do uzrasta od 6 godina

I mjesto: Toni Movilli, „Dašo Pavičić“ Herceg-Novi

II mjesto: Olesia Andrićenko, „Dašo Pavičić“

III mjesto: David Đeljošej, „Suncokrili“

Specijalna nagrada:

  1. Danilova Aleksandra, Likovna radionica „Grad Sunca“, HN
  2. Baranova Amanda, „Dašo Pavičić“
  3. Tara Mrđenović, „Suncokrili“
  4. Iskra Šćepanović „Suncokrili“
  5. Balša Đukanović „Suncokrili“
  6. Krivokapić Luka, „Đina Vrbica“
  7. Kalina Obradović, „Đina Vrbica“
  8. Vukan Brajović, „Suncokrili“
  9. Tadija Živaljević, „Štampar Makarije“
  10. Marko Radonjić, „Štampar Makarije“
  11. Jovana Perović

Grupa tamičara uzrasta 7-10

I mjesto: Anđa Andrijašević, „Štampar Makarije“, Podgorica

II mjesto: Sofija Mićunović, „Stefan Mitrov Ljubiša“, Budva

III mjesto: Sonya, Tivat KBIS

Specijalna nagrada:

  1. Marselj Bioniševa, „Dašo Pavičić“ Herceg Novi
  2. Danilov Lev, „Dašo Pavičić“, Likovna radionica „Grad Sunca“Herceg Novi
  3. Nikonov Aleksandar Aleksandrović, „Dašo Pavičić“,Likovna radionica „Grad Sunca“
  4. Lola Racković, „Maksim Gorki“
  5. Aleksa Milić, „Maksim Gorki“
  6. Darko Zlatičanin, „Maksim Gorki“
  7. Milena Mišurović, „Savo Pejanović“
  8. Uroš Đukanović, „Štampar Makarije“
  9. Darija Obradović, „Musa Burzan“
  10. Borej Đukić, „Radojica Perović“
  11. Katarina Mićunović, „Stefan Mitrov Ljubiša“
  12. Angelina Žujović, „Vuk Karađić“
  13. Sara Vukčević, „Sutjeska“
  14. Filip Podgornik, „Maksim Gorki“

Grupa tamičara uzrasta 11-14

I mjesto: Nataša Jašović, , „Pavle Rovinski“

II mjesto: Milica Radunović, ,,Savo Pejanović”

III mjesto: Laura Bilafer,  „Narodni heroj Savo Ilić“, Kotor

Specijalna nagrada:

  1. Andrea Laković, „Pavle Rovinski“
  2. Aleksandar Ćupić, „Pavle Rovinski“
  3. Isidora Jovićević, „Pavle Rovinski“
  4. Mia Krsmanović, „Pavle Rovinski“
  5. Darija Jeknić, „Pavle Rovinski“
  6. Saša Martinović, „Pavle Rovinski“
  7. Anja Miljenović, „Narodni heroj Savo Ilić“, Kotor
  8. Arina Probej Golova, „Dašo Pavičić“, Likovna radionica „Grad Sunca“
  9. Šatilkina Evelina, „Maksim Gorki“
  10. Mija Milić, „Maksim Gorki“
  11. Kovačević Svetlana, Herceg Novi
  12. Mirzina Amalija, „Milan Vuković“, HN, Likovna radionica „Grad Sunca“
  13. Filip Prelević, Tivat, KSIM
  14. Luka Prelević, KSIM
  15. Ivana Šaranović, „Marko Miljanov“

Grupa tamičara uzrasta 15+

I mjesto: Nada Jovović, „Slobodan Škerović“, Podgorica

II mjesto: Xia Tian, Ginmazija, Cetinje

II mjesto: A Mei, Ginmazija, Cetinje

III mjesto: Nikolina Ćoso, „Slobodan Škerović“

Specijalna nagrada:

  1. David Vuković, Gimnazija, Cetinje
  2. Abramović Milena, Gimnazija, Cetinje
  3. Radoičić Iva, Gimnazija, Cetinje
  4. Teodora Krečković, „Ivan Goran Krecković“, Herceg Novi
  5. Sara Stamatović, „Slobodan Škerović“
  6. Nađa Kuzmanović, „Slobodan Škerović“
  7. Lana Rajković, „Slobodan Škerović“
  8. Anastasija Popović, „Slobodan Škerović“
  9. Teodora Gvozdenović, „Slobodan Škerović“
  10. Luka Bezmarević, Ekonomski fakultet, Podgorica
  11. Glorija Vuković, „Štampar Makarije“
  12. Marta Uskoković, „Štampar Makarije“
  13. Mihailo, O.Š. „Jugoslavija“ Bar

This slideshow requires JavaScript.

B.R.

Foto: B. Šekularac