Porto Novi

NBA: Golden stejt je u finalu Zapada, junak Stef Kari

Košarkaši Golden stejt voriorsa plasirali su se u finale Zapadne konferencije i to na kakav način!
Pobijedili su Hjuston roketse u šestoj utakmici na gostujućem parketu 118:113, a junak večeri bio je Stef Kari.
Naime, u prvom poluvremenu nije postigao nijedan poen, što je prvi put u karijerno odigranih 102 utakmice u postsezoni. Onda, kada je bilo najpotrebnije, publika je u Hjustonu gledala njegovu šampionsku i ,,ratničku” igru. Meč je završio sa 33 poena, od kojih 23 u zadnjoj četvrtini.
– Bili smo mi u ovakvim situacijama i ranije. Naporno smo radili da održimo smirenost, igrali solidno i dovršili seriju. Mnogo sam ponosan – rekao je Kari nakon meča.
Džejms Harden, koji je bio najefikasniji u timu Roketsa sa 35 poena, kazao je da je to što je propustio mnogo prilika u zadnjoj četvrtini da postigne poene bilo veoma frustrirajuće, dok je trener Hjustona Mark D'Entoni istakao da ovaj poraz baš boli.