DRUŠTVO SLAJDER

,,DAN NAJBOLJIH” U HILTONU PODGORICA: Uručene diplome ,,Luča” učenicima osnovnih škola

Manifestacija ,,Dan najboljih”, koja je posvećena učenicima osnovnih i srednjih škola, održana je danas u hotelu ,,Hilton Podgorica Crna Gora” u organizaciji Sekretarijata za kulturu i sport Glavnog grada.

Sekretarka Sekretarijata za kulturu i sport mr. Nela Savković-Vukčević, koja je osnovcima danas i uručila nagrade, kazala je da ih je okupila ljubav.– Dragi đaci, uz ljubav prema znanju, savladali ste mnoge izazove da bi se uzdigli na prijesto najboljih. Učenje, snaga volje, podrška i povjerenje nastavnika i roditelja formiralo vas je u ličnosti čiji se vidici svijetli i široki. A nije svima tako. Davno je zapisano da se ,,iznad svih nas širi isto nebo, ali horizonti su, nažalost, veoma različiti.” U susret sa neznanjem i neistomišljenicima, sa predrasudama i poluistinama, vi ćete nositi činjenice, toleranciju, istrajnost i hrabrost – a to su znamenja prosvjećenog duha i snažnog karaktera pred kojima se tope magle zabluda – kazala je Savković-Vukčević.

Za kraj je imala posebnu poruku.
– Težnju prema znanju prate mašta i sreća, jer slobodni um nema granica – istakla je Savković-Vukčević.

Generalna direktorica direktorata za predškolsko, osnovno i inkluzivno obrazovanje i vaspitanje pri Ministarstvu prosvjete Arijana Nikolić-Vučinić rekla je da ,,biti najbolji znači biti posvećen, svoje vrijeme usmjeriti ka obrazovanju, ali biti najbolji ima i svoju težinu”.

– Navikli ste svoju okolinu na uspjeh i to se u budućnosti očekuje od vas. Izgrađivanje sebe kroz obrazovanje je najbolji put ka uspjehu i neophodno je da istim onim tempom nastavite u budućnosti – rekla je Nikolić-Vučinić.

Srednja škola, istakla je ona, predstavlja novu okolinu, ,,stepenicu koju morate da prođete.”

– Stoga, dobro je da sada izaberete ono što će predstavljati osnovu za vaše buduće profesionalno angažovanje- poručila je Nikolić-Vučinić.

This slideshow requires JavaScript.

Danas su nagrađena 372 učenika osnovne škole, dobitnika diplome ,,Luča” i deset polumaturanata koji su osvojili neko od prva tri mjesta na državnom takmičenju. Pored diploma, lučonoše su dobili knjigu ,,Istorija Podgorice-hronologija događaja” autora Danila Burzana, dok su nagrađeni sa državnog takmičenja dobili knjigu ,,Kralj Nikola u djelima likovnih umjetnika”, autorke Anđe Kapičić-Dragićević.

This slideshow requires JavaScript.

Dobitnici diplome ,,Luča”

1. Osnovna škola „VLADIKA DANILO“

1. AMINA MALAGIĆ
2. ANDREA SEKULIĆ
3. ANĐELA VULEVIĆ

2. Osnovna škola „29. NOVEMBAR“

1. DINA ŠKEPOVIĆ
2. ISRA KAJOSHAJ

3. Osnovna škola „RADOJICA PEROVIĆ“

1. DAMJAN KUZMANOVIĆ
2. ANDRIJANA VUKADINOVIĆ
3. MAŠA JOVANOVIĆ
4. STAŠA JOVANOVIĆ
5. JELENA JOVIĆEVIĆ
6. TIJANA JOVOVIĆ
7. JOVANA LAZOVIĆ
8. MARIJA RADUSINOVIĆ
9. LEJLA HUSOVIĆ
10. SONJA MALIŠIĆ
11. JELENA MARSENIĆ
12. DARIJA OSTOJIĆ
13. LEA ŠĆEKIĆ
14. MILOŠ VEŠOVIĆ
15. DRAŽEN VUKČEVIĆ
16. KRISTINA ABRAMOVIĆ
17. NINA ABRAMOVIĆ
18. TIJANA JANIČIĆ
19. PETAR JOVANOVIĆ
20. MAGDALENA KOJOVIĆ
21. IVA MARKOVIĆ
22. OGNJEN PERUNOVIĆ
23. DANILO SPASOJEVIĆ
24. ALEKSA ŠĆEPANOVIĆ
25. NIKOLINA CVJETKOVIĆ
26. TEA KOVAČEVIĆ

4. Osnovna škola „VLADIMIR NAZOR“

1. JELENA MIŠNIĆ
2. JOVANA ŠĆEPANOVIĆ
3. TIJANA DRAGAŠ
4. MILJAN RAJKOVIĆ
5. KSENIJA ŠĆEPANOVIĆ
6. DARKA ĐOROVIĆ
7. VLADAN VUJADINOVIĆ
8. MILICA ĐAKOVIĆ
9. SELMA ĐURKOVIĆ
10. ARIJANA LIKA

 

5. Osnovna škola „DR DRAGIŠA IVANOVIĆ“

1. HELENA PETROVIĆ
2. ANĐELA ŠEKULARAC
3. ANASTASIJA MOJAŠEVIĆ
4. ŽELJKA BOJIĆ
5. MIRKO DRAGOJEVIĆ
6. ANĐELA PEJOVIĆ
7. MAŠA ŠLJUKIĆ
8. FILIP ZEJAK
9. VALENTINA ZOGOVIĆ
10. JOVAN FATIĆ
11. ANDRIJANA BOŽOVIĆ
12. ANASTASIJA DURKOVIĆ
13. ANĐELA-ANA MARIJANOVIĆ
14. ANDREA NIKOLIĆ
15. LUKA BUJIŠIĆ
16. MARJAN DRAGAŠ
17. SARA PETROVIĆ
18. SANJA POPOVIĆ
19. IVAN RADOSAVOVIĆ
20. ALEKSA VUJAŠEVIĆ
21. BOJAN BOŠKOVIĆ
22. MARKO LUBARDA
23. MARINA POPOVIĆ
24. JANA VUKOVIĆ

6. Osnovna škola „SAVO PEJANOVIĆ“

1. ANASTASIJA ARSOVIĆ
2. BALŠA ASANOVIĆ
3. ANA GOGIĆ
4. MIA MIJUŠKOVIĆ
5. DANILO SEKULIĆ
6. IVA SPASOJEVIĆ
7. VUK DRAGOSLAVIĆ
8. TEODORA JELUŠIĆ
9. VUK LJUMOVIĆ
10. MINA MILIĆEVIĆ
11. UROŠ PEROVIĆ
12. DAVID POLOVIĆ
13. KSENIJA RADOVANOVIĆ
14. LANA RAJKOVIĆ
15. SARA STAMATOVIĆ
16. MATIJA VUKČEVIĆ
17. SANJIN PEPIĆ
18. VLADIMIR TODOROVIĆ
19. ANDRIJA VOJINOVIĆ
20. LUKA ŽIVKOVIĆ

7. Osnovna škola „NIKO MARAŠ“

1. VLADIMIR MARAŠ
2. KRISTINA MARAŠ
3. MILOŠ MARAŠ

8. Osnovna škola „PAVLE ROVINSKI“

1. PETAR JOVANOVIĆ
2. GORDANA SPAIĆ
3. ANA CICMIL
4. SARA ČOLOVIĆ
5. DANILO SRDANOVIĆ
6. VIŠNJA JOKSIMOVIĆ
7. PAVLE TAJSIĆ
8. SLAĐANA PEKOVIĆ
9. TEODORA SENIĆ
10. MIA KIKOVIĆ
11. NIKOLA KNEŽEVIĆ
12. JOVANA MIĆUNOVIĆ
13. MARKO PAPIĆ
14. JOVANA RAIČEVIĆ
15. SARA RAIČEVIĆ
16. DRAGAN MIJATOVIĆ
17. TAMARA MITRIĆ
18. ANĐELA MUŠIKIĆ
19. TEODOR PERUNIČIĆ
20. VIKTOR PERUNIČIĆ
21. PETAR RAKOČEVIĆ
22. LUKA VUJOVIĆ
23. LANA BRTAN
24. MILICA LEKIĆ

9. Osnovna škola „MAKSIM GORKI“

1. JOVANA BOLJEVIĆ
2. LJUBOMIR FATIĆ
3. ANDRIJA GUJIĆ
4. ĐORĐE IRIĆ
5. ANIKA PAVIĆEVIĆ
6. DANILO VUKOVIĆ
7. MIA ŽARKOVIĆ
8. ANDREJA ŽIVKOVIĆ
9. ANA SLAVIĆ
10. ANA MIJUŠKOVIĆ
11. LARA DRAŠKOVIĆ
12. JANA ĐUROVIĆ
13. BOJANA POPIVODA
14. MARIJA DAMJANOVIĆ
15. MARIJA ĆETKOVIĆ
16. FEĐA ČIČIĆ
17. TAMARA JOVANOVIĆ
18. ĐORĐIJE KALEZIĆ
19. VIKTORIJA REČEVIĆ
20. SOFIJA STANIŠIĆ
21. VLADANA VUJANOVIĆ
22. IVAN VUKOTIĆ
23. VARJA ĐONOVIĆ
24. MILENA JOVANOVIĆ
25. MANJA MARKOVIĆ
26. ANJA PAVIĆEVIĆ
27. NEMANJA PAVIĆEVIĆ
28. DIMITRIJE RAONIĆ
29. DUNJA SEKULOVIĆ
30. IVAN VUČINIĆ
31. MARKO VUČINIĆ
32. LJUBICA VUKOVIĆ
33. UROŠ GLUŠČEVIĆ
34. ANA KOVAČEVIĆ
35. SARA LUKAČ
36. SOFIJA MIRKOVIĆ
37. LENA STANIŠIĆ
38. VUK ŠEKULARAC
39. IVANA ĐUROVIĆ
40. JELENA KANKARAŠ
41. IVA VUČETIĆ
42. STEVAN PEJOVIĆ

10. Osnovna škola „MARKO MILJANOV“

1. LAZAR BOŽOVIĆ
2. KSENIJA BOŽOVIĆ
3. MILICA SPASOJEVIĆ
4. MILAN BRNOVIĆ
5. ANA VUKČEVIĆ
6. AJŠA MURATBAŠIĆ
7. ANJA LAKOVIĆ
8. JOVANA BOŽOVIĆ

11. Osnovna škola „OKTOIH“

1. ALEKSA KRIVOKAPIĆ
2. LJILJANA MEDOJEVIĆ
3. ELENA MIJATOVIĆ
4. MARKO VUČKOVIĆ
5. KLARA DRAGOVIĆ
6. NIKOLA JOKIĆ
7. ANIKA VILOTIĆ
8. ENA BEGOVIĆ
9. DARIJA DUJOVIĆ
10. LUKA POPOVIĆ
11. KSENIJA RISTIĆ
12. JELENA DOBRIČANIN
13. MANJA POPOVIĆ
14. NAĐA POPOVIĆ
15. LUKA ŠĆEPANOVIĆ
16. NINA GILJANOVIĆ
17. IRINA JOKIĆ
18. MAŠA VUKČEVIĆ

12. Osnovna škola „BOŽIDAR VUKOVIĆ-PODGORIČANIN“

1. TEODORA KORAĆ
2. ALDA ŠALJA
3. MILICA ŠARČEVIĆ
4. MILUN MIĆANOVIĆ
5. AMILA RASTODER
6. BENJAMIN ŠABOTIĆ
7. HARIS BABAČIĆ
8. EMINA LUKOVIĆ
9. IVA MILAČIĆ
10. ALDIN ŠABOTIĆ
11. SANIDA ŠKRIJELJ
12. ANEL KOČAN
13. DENIS ŠKRIJELJ

13. Osnovna škola „VUK KARADŽIĆ“

1. BOJAN PETRANOVIĆ
2. LIDIJA ADROVIĆ
3. NEVENA BOŠKOVIĆ
4. MARKO KOMATINA
5. SAVA RAIČEVIĆ
6. ANDREA ŠARAC
7. ANASTASIJA ĐAČIĆ
8. SARA ĐUROVIĆ
9. ANA IVANOVIĆ
10. ILIJA VUKIĆ

14. Osnovna škola ,,MAHMUT LEKIĆ“

1. ANAMARIA GJONAJ
2. ANDON LULGJURAJ
3. ANGJELLA MARGILIQ
4. KASTRIOT LULGJURAJ
5. KRISTINA LULGJURAJ
6. LUSIANA STANAJ
7. BERNARD VULAJ
8. GABRIEL DUSHAJ
9. MARTIN GJONAJ
10. MONIKA JUNÇAJ
11. BRIKENA BERISHA
12. NUA LULGJURAJ
13. ANJEZA TEMAJ
14. EMIR DREŠEVIĆ
15. SAID DRPLJANIN

15. Osnovna škola „ZARIJA VUJOŠEVIĆ“

1. SAJMA FRLJUČKIĆ
2. BEDRIJA ORAHOVAC
3. ANJA RAIČEVIĆ
4. ŠEJLA PUROVIĆ

16. Osnovna škola „MILAN VUKOTIĆ“

1. TAMARA SENIĆ
2. ILIJA VUKČEVIĆ
3. SAŠA KRSTOVIĆ
4. BOGDAN BABOVIĆ
5. NIKOLINA KNEŽEVIĆ
6. SARA SENIĆ
7. VUK RADINOVIĆ
8. KATARINA KALUĐEROVIĆ
9. MILAN POPOVIĆ
10. TAMARA ĐURETIĆ
11. DOBRILA RATKOVIĆ
12. ANĐELA ĆIRIĆ

17. Osnovna škola „VLADO MILIĆ“

1. JELENA MIRANOVIĆ
2. JOVAN OSTOJIĆ
3. MILICA MANDRAPA
4. VANJA VUČETIĆ
5. NEVENA RAJOVIĆ

18. Osnovna škola ,,SUTJESKA“

1. DUNJA BRACANOVIĆ
2. NAĐA DRAGIĆEVIĆ
3. PETAR ĐURIČKOVIĆ
4. ANDRIJA IVANOVIĆ
5. ELENA KANKARAŠ
6. NAĐA KUZMANOVIĆ
7. LUKA LAZAREVIĆ
8. PETAR PJEŠČIĆ
9. TEA PJEŠČIĆ
10. MARIJA RADENOVIĆ
11. TATJANA RADOVIĆ
12. STAŠA ŠOŠKIĆ
13. ANJA BUKVIĆ
14. MILICA FUŠTIĆ
15. ĐORĐE IVANOVIĆ
16. SIMONA JOVANOVIĆ
17. JOVAN LABUDOVIĆ
18. PETAR LIŠČEVIĆ
19. ILIJA LJEŠKOVIĆ
20. VASILIJE MARKOVIĆ
21. JANA MILOŠEVIĆ
22. ANDREJ MINIĆ
23. NAĐA MRKIĆ
24. RELJA SAVIĆ
25. MARIJA ĐUROVIĆ
26. MATIJA MILAČIĆ
27. MARKO PAVIĆEVIĆ
28. EMILI RADONJIĆ
29. MARKO RADULOVIĆ
30. JOVANA POLEKSIĆ
31. HELENA BULATOVIĆ
32. JANA RADUNOVIĆ
33. SARA STANIŠIĆ
34. JOVAN ALEKSIĆ
35. MIA RADOVIĆ
36. MAŠA ROLOVIĆ
37. STAŠA ŠĆEPANOVIĆ
38. NINA TIODOROVIĆ

19. Osnovna škola „ŠTAMPAR MAKARIJE“

1. NEMANJA BOŽOVIĆ
2. ITANA MIROVIĆ
3. NIKOLA PEJOVIĆ
4. NAĐA PETRIĆ
5. NINA RAČETA
6. BALŠA STANIŠIĆ
7. SARA STIJEPOVIĆ
8. MATIJA ŠĆEKIĆ
9. ANĐELA VLAOVIĆ
10. JOVANA VUKIĆEVIĆ
11. NIKOLA BLEČIĆ
12. LJUBICA BOŽOVIĆ
13. MILICA DAMJANOVIĆ
14. NIKOLA DIMIĆ
15. ANDREJ DLABAČ
16. BALŠA FOLIĆ
17. MARIJA IVANOVIĆ
18. ANDRIJA KOPRIVICA
19. MINA KUZMANOVIĆ
20. ANJA LUČIĆ
21. JOVANA POPOVIĆ
22. KSENIJA POPOVIĆ
23. IVA PUZOVIĆ
24. ANASTASIJA RUTEŠIĆ
25. KATARINA BLAGOJEVIĆ
26. ALEKSANDAR BOLJEVIĆ
27. DAVID DEDIĆ
28. VUK KOJADINOVIĆ
29. PETAR MILIĆ
30. RELJA NIKČEVIĆ
31. NASTASJA NOVOVIĆ
32. KOSTA NOVOSEL
33. MIJAT BOJOVIĆ
34. ANDREJ MIHAJLOVIĆ
35. DANILO MRDAK
36. NAĐA NOVAK
37. MATIJA ŠUŠIĆ
38. JOVANA BLEČIĆ
39. SARA BOGOJEVIĆ
40. ANDREA SIMOVIĆ
41. SARA STANIŠIĆ
42. KSENIJA STIJOVIĆ
43. MILENA VIDAKOVIĆ
44. ANA ANDRIJAŠEVIĆ
45. NAĐA KADOVIĆ
46. MAŠA RADENOVIĆ
47. SONJA ŽIVALJEVIĆ

20. Osnovna škola „BRANKO BOŽOVIĆ“

1. MILOŠ ĐUKIĆ
2. ANASTASIJA MIHAILOVIĆ
3. ANDREA BANOVIĆ
4. MARIJA LUKOVIĆ
5. MINA NOVOVIĆ
6. BALŠA TOŠKOVIĆ
7. JANKO VUKSANOVIĆ

21. Osnovna škola „MILORAD-MUSA BURZAN“

1. LANA AKOVIĆ
2. NEDA GAČIĆ
3. NINA VUKOSLAVČEVIĆ
4. VANJA MARTINOVIĆ
5. VUK CRNJAK
6. JOVANA BOŠNJAK
7. TEODORA STIJEPOVIĆ
8. LARA ALIGRUDIĆ
9. UNA BAKOČ
10. ASIJA KOŽAR
11. DINO KOŽAR
12. LUKA KRAČKOVIĆ
13. MILAN MATOVIĆ
14. MIMA PAVIĆEVIĆ
15. NIKOLIJA RADULOVIĆ
16. MAŠA VUKOSLAVOVIĆ
17. JOVAN DAŠIĆ
18. DANILO KONJEVIĆ
19. ANDRIJA BABOVIĆ
20. MATEA IVANOVIĆ
21. RIJAD MANDIĆ
22. VALENTINA ŠPIRIĆ
23. NIKOLINA ĆOSO
24. ANDRIJA GLOMAZIĆ
25. LUKA NIKOLIĆ
26. MAKSIM PETRUŠIĆ
27. BORIS RAŠOVIĆ
28. FILIP VUKSANOVIĆ
29. IVA ZEČEVIĆ

22. Osnovna škola „21. MAJ“

1. MATIJA RADULOVIĆ
2. MAŠA SIMIĆ
3. AJLA ŠUKURICA
4. SARA ARIFOVIĆ
5. ELMINA PURIŠIĆ
6. MARIJA ĐUROVIĆ
7. UNA GUŽVIĆ
8. DANILO IVANOVIĆ
9. ALEKSANDRA MARIĆ
10. LUKA PRELEVIĆ
11. EMA VUKOVIĆ

UČENICI KOJI SU OSVOJILI I, II ili III mjesto
NA DRŽAVNOM TAKMIČENJU UČENIKA OSNOVNIH ŠKOLA CRNE GORE

1. Osnovna škola „PAVLE ROVINSKI“

– ANA CICMIL, za osvojeno I mjesto iz ruskog jezika
– HARIS ĐOKOVIĆ, za osvojeno II mjesto iz italijanskog jezika
– NIKOLA KNEŽEVIĆ, za osvojeno III mjesto iz fizike

2. Osnovna škola „OKTOIH“

– LUKA ŠĆEPANOVIĆ, za osvojeno I mjesto iz biologije
– NAĐA LALOVIĆ, za osvojeno I mjesto iz francuskog jezika
– NINA GILJANOVIĆ, za osvojeno III mjesto iz francuskog jezika

3. Osnovna škola ,,MAKSIM GORKI“

– ANA SLAVIĆ, za osvojeno I mjesto iz italijanskog jezika
– MARIJA ĆETKOVIĆ, za osvojeno I mjesto iz njemačkog jezika

4. Osnovna škola ,,MILORAD-MUSA BURZAN“

– DANILO KONJEVIĆ, za osvojeno II mjesto iz francuskog jezika

5. Osnovna škola ,,BRANKO BOŽOVIĆ“

-TAMARA BAOŠIĆ, za osvojeno III mjesto iz engleskog jezika
B.R.
Foto: Jovana&Đorđe Photography

One Response to ,,DAN NAJBOLJIH” U HILTONU PODGORICA: Uručene diplome ,,Luča” učenicima osnovnih škola

  1. gost

    13.06.2018 u 08:00

    A DJE SAM JA 🙂