Porto Novi
DRUŠTVO PREPORUKA

GRAWE OSIGURANJE: Riziko polisa važna kod učešća građana u projektima poput ,,1000 + stanova”

185-prikaz-20100315131702

Kredit je postao najčešće sredstvo kojim se finansira kupovina nekretnine, odnosno gotovinski kredit kao način da bi se riješile neke od osnovnih životnih potreba. Takvi krediti su u redovnoj ponudi skoro svih komercijalnih banaka u Crnoj Gori.

Ukoliko se odlučimo za uzimanje kredita, banke su uvidjele da je kao jedan od efikasnih načina za obezbjeđenje istog Riziko polisa osiguranja života. Pored redovne tražnje za ovakvim kreditima, danas je aktuelna priča ,,Hiljadu + stanova’’, kojom se omogućava učešće u projektu građanima sa nižim i srednjim primanjima koji po redovnim tržišnim uslovima ne mogu riješiti stambeno pitanje. Ovdje se osim učešća na projektu građevinskih kompanija i banaka, očekuje i saradnja osiguravajućih kuća prilikom obezbjeđenja Riziko polise životnog osiguranja.

Riziko životno osiguranje je poseban tip osiguranja, koje se odnosi samo na osiguranje za slučaj smrti. Glavna specifičnost je ta da nema štedni karakter, odnosno da vam neće biti isplaćen novac koji ste uplaćivali kada istekne period osiguranja, tj trajanja kredita. Banka će u slučaju vaše smrti naplatiti od osiguranja preostali dio kredita, a vaša porodica će naslijediti nekretninu.

Naravno, postavlja se pitanje zašto je ovo osiguranje potrebno, i zašto osiguravati život.

Odgovor možemo dobiti ukoliko znamo šta nam takva polisa donosi i koje su naše obaveze. Prije svega osiguranje plaća klijent, koji je naravno u isto vrijeme i osiguranik. Suma koja je pokrivena osiguranjem je iznos kredita u banci. Osiguranje vrši automatsku vinkulaciju polise u korist banke.

Vinkulacija znači da se za vrijeme trajanja osiguranja, u slučaju nastanka osiguranog slučaja, osiguranje isplaćuje banci, i to u visini neotplaćenog dijela kredita, koji je definsan anuitetnim planom.

Ukoliko se ne plaća Riziko osiguranje, takav jedan osigurani slučaj može da dovede u pitanje i dalje plaćanje kredita, u isto vrijeme eventualno opterećujući samu nekretninu, ili naše nasljednike. Jednostavno, kada kupujete Riziko osiguranje vi praktično osiguravate da će vaša porodica u slučaju vaše smrti (prirodna smrt, bolest ili nezgoda) biti rasterećena od finansijskih obaveza prema banci.

GRAWE svojim klijentima nudi upravo takve proizvode. U pitanju su tarife RK 5 I RK 11, a osnovna razlika je u načinu plaćanja.

Tarifu RK 5, možete zaključiti sa godišnjim, polugodišnjim, kvartalnim ili mjesečnim načinom plaćanja. Polisu plaćate samo u toku 60 odsto ugovora, dok pokriće naravno važi svo vrijeme trajanja polise, a iznos pokrića prati anuitetni plan koji klijent dostavlja od banke.

Tarifa RK 11, sa druge strane, omogućava da kompletnu premiju uplatite jednokratno. I ovdje svakako pokriće prati anuitetni plan banke.

Svakako je bitno da prilikom popunjavanja ponude za zaključenje polise tačno navedete odgovore na pitanja o zdravstvenom stanju i eventualnom istorijatu bolesti.

Naravno, sve detaljne informacije  možete potražiti u našoj poslovnici koja se nalazi u centru Podgorice, na bulevaru Ivana Crnojevića br.62/1, ili nam poslati mail koji sadrži konkretne podake o kreditu koji planirate podići.

(PR)