POLUFINALE LIGE ŠAMPIONA: Remi Bajerna i Reala pred revanš u Madridu

Hari Kejn (Foto: UEFA)

Kakva noć na ,,Alianc areni”, gdje je domaćin Bajern remizirao s Real Madridom 2:2 u prvom polufinalnom duelu Lige šampiona.

Poveo je Real golom Vinisijusa Juniora u 24. minutu, a onda je došlo drugo poluvrijeme. Sane je poslao loptu u mrežu Reala u 53, a onda Kejn, iz penala, donio vođstvo Bajernu u 57. minutu. Potom je Vinisijus Junior, iz penala, u 83. minutu, izjednačio za Real.

Vinisijus Junior (Foto: Opta Joe)

Igrači su imali impresivnu statistiku – Vinisijus Junior je igrač s najviše udjela u golovim u Ligi šampiona od sezone 2021/22. Ima ih 31. Drugi je Kilijan Mbape s 28.

Hari Kejn je postigao 43 gola u 43 utakmice ove sezone, od toga osam u Ligi šampiona, uz tri asistencije pri pogotku. Postao je i jedini Englez koji je dao direktan doprinos u 11 golova u jednoj sezoni Lige šampiona, osam koje je on postigao, a u tri slučaja bio je asistent.