BORBA ZA TITULU: Brejk Primorca na Škveru

Vaterpolisti Primorca napravili su brejk na startu finalne serija prvenstva Crne Gore.

Kotorani su pobijedili Jadran na Škveru sa 9:6.

Potpuno zasluženo je ekipa Vjekoslava Paskovića slavila na terenu najvećeg rivala, koji je bio ispod svog nivoa.

Sredinom treće četvrtine Jadran je poveo 5:4, ali je do kraja utakmice dao samo gol, dok je Primorac poslije gola Đorđija Stanojevića poveo 7:5 i potom kontrolisao meč do kraja.

Novljani su igrali loše u situacijama sa igračem više i izgubili su prednost domaćeg terena u finalnoj seriji. Koliko su odigrali slabo govori i podatak da je domaći tim dao samo dva pogotka u drugom poluvremenu.

Po tri gola za Primorac dali su Đorđije Stanojević i Nemanja Vico, dok je Marko Mršić pogodio dva puta, a jednom Nikola Marković.

Odličan je među stativama sa 10 odbrana bio Aleksandro Kralj.

U domaćem sastavu tri pogotka Dimitrija Holoda, po jedan Uroša Vučurovića, Danila Radovića i Mateja Čaraja.

Meč broj dva je 7. maja u Kotoru, a igraće se sigurno 11. maja i na Škveru.

Titulu će osvojiti ekipa koja prva dođe do tri pobjede.

Jadran je dominirao u prethodnih deceniju i po, a Primorac na titulu čeka još od 2008. godine.