Petak, 8 Maja, 2026
spot_img
NaslovnicaDRUŠTVOBEGOVIĆ: Povrijeđen advokat Vukčević, dva radnika suda i tri građanina

BEGOVIĆ: Povrijeđen advokat Vukčević, dva radnika suda i tri građanina

Foto: Mirko Kotlaš

Predsjednik Advokatske komore Zdravko Begović kazao je da je advokat Branimir Vukčević povrijeđen prilikom eksplozije bombe ispred Osnovnog suda u Podgorici.

On je kazao da Vukčević ima gelere po nogama i vratu i da je njegovo trenutno zdravstveno stanje zadovoljavajuće.

– Nije životno ugrožen. U jednoj je strašnoj psihičkoj traumi, računam da će to proći. Nadam se da će to proći. Povrijeđena su i dva radnika suda i tri građanina – rekao je Begović novinarima ispred Kliničkog centra Crne Gore.

Istakao je da treba učini nešto da u sud može ući samo onaj ko ima poziv i obavlja službenu radnju ili uz ozbiljan pretres od strane službenika Ministarstva unutrašnjih poslova ili sudskih zaštitara.

– Svi smo imali rasprave i ročišta jutros u tom sudu. Moglo se desiti mnogo gore od toga što se desilo. U Višem sudu postoji kvalitena kontrola i detektora i pregled od strane policajaca, a u Osnovnom sudu koji je najbrojniji i po prijemu stranaka, postoji policija koja radi uredno, ali svako može prilikom ovjere ući, a da ne bude kontrolisan da li kod sebe posjeduje nedozvoljeno sredstvo – kazao je Begović.

Izvor: vijesti.me/rtcg.me

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO