Utorak, 22 Aprila, 2025
spot_img
NaslovnicaDRUŠTVONEZAKONITI RIBOLOV: Dvije osobe uhapšene

NEZAKONITI RIBOLOV: Dvije osobe uhapšene

Foto: Facebook

Službenici granične policije su, preduzimajući mjere i radnje iz svoje nadležnosti, uhapsili D.M (28) i I.P (36) zbog sumnje da su izvršili krivično djelo nezakoniti ribolov.

Policija je na području Skadarskog jezera, u dvije odvojene aktivnosti zaplijenila 100 kg jezerske ribe, kao i sredstva kojima se vrši nezakonit izlov ribe.

– Naime, juče je granična policija u Tuzima zaustavila D.M. i I.P. kod kojih je pronađeno 20 kilograma jezerske ribe – šaran, sredstva kojima se vrši nezakonit ribolov – akumulatori koji se koriste za krivolov strujom preko improvizovanih sondi, lampu, kao i vanbrodski motor. Inspektor za slatkovodno ribarstvo je I.P. izdao nalog za plaćanje novčane kazne u iznosu od 1.000 eura, a pronađeni predmeti i riba su oduzeti. Pripadnici podgoričke policije su o događaju obavijestili državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici koji je naložio da se D.M. i I.P. uhapse zbog sumnje da su izvršili krivično djelo nezakonit ribolov – navodi se u saopštenju olicije.

Osim toga, u reonu Gostiljske rijeke granična policija je kontrolisala vozilo kojim je upravljao S.P. (22), kod kojeg je pronađeno oko 80 kilograma jezerske ribe – šaran.

Aktivnosti na utvrđivanju eventualne odgovornosti S.P. su u toku.

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO