Porto Novi
PREPORUKA SPORT

PRIPREMNI TURNIR ZA EP: Poraz ,,lavova”

U prvom pripremnom meču pred Evropsko prvenstvo, naša reprezentacija poražena je od Slovenije 37:22 (17:9) u duelu koji je odigran u Trbovlju, saopšteno je iz Rukometnog saveza Crne Gore.
Slovenija je od starta dominirala u svim segmentima igre, pa je već nakon dvadesetak minuta igre bilo jasno da će doći do pobjede.
U nastavku je jedina dilema bila razlika sa kojom će favorizovani protivnik doći do pobjede u punoj dvorani u Trbovlju.
Selektor ,,lavova” Zoran Roganović je isprobao sve igrače, ali je duel protiv Slovenija pokazao da ima još mnogo detalja na kojima treba raditi do 9. januara i prvog meča na Evropskom prvenstvu.
Stefan Čavor je bio najefikasniji sa šest golova, po tri su dali Miloš i Stevan Vujović, po dva Nemanja Grbović, Mirko Radović i Vladan Lipovina, a po jedan Branko Kankaraš, Božo Anđelić, Marko Lasica i golman Mile Mijušković.
Kod domaćih su odskočili Miha Zarabec sa šest i Blaž Janc sa pet pogodaka.
Crna Gora šansu za popravni ima u nedjelju, kada će od 19 sati i 30 minuta igrati sa Sjevernom Makedonijom.
To će biti posljednja provjera pred početak Evropskog prvenstva i meč sa Hrvatskom, koja je danas na ,,Croatia kupu” remizirala sa Bosnom i Hercegovinom (33:33).