Porto Novi

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020: Sedam golova u mreži Crne Gore na Vembliju

Seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras 7:0 od Engleske na stadionu ,,Vembli” u Londonu.
Golove su postigli Okslejd-Čemberlen u 11, Kejn u 18, 24. i 37, Rašford u 30, a u strijelce za Englesku se, u 66. minutu, autogolom upisao i Šofranac. Sedmi gol postigao je, u 84. minutu, Abraham, na asistenciju Sanča. Asistent kod prva tri gola bio je Čilvel, kod četvrtog Megvajer, a kod petog Aleksander-Arnold. Kejn je sa ovim het-trikom šesti strijelac svih vremena u dresu Engleske.
Bio je ovo 1.000 meč za nacionalni tim Engleske, čime je postao prvi u fudbalskoj istoriji da je odigrao toliko utakmica u svijetu.
Preostali rezultati:
Turska-Island 0:0
Albanija-Andora 2:2 (Balaj 6, Manaj 55 – Martines 18, 48)
Češka-Kosovo 2:1 (Kral 71, 79 – Nuhiu 50)
Francuska-Moldavija 2:1 (Varan 35, Žiru 77 – Rata 9)
Portugal-Litvanija 6:0 (Ronaldo 7 (penal), 22, 65, Pici 52, Pasijensija 56, Silva 63)
Srbija-Luksemburg 3:2 (Mitrović 11, 43, Radonjić 70 – Rodrigez 54, Turpel 75)