Porto Novi

ZADNJA PROVJERA PRED MUNDOBASKET: Pobjeda Crne Gore

Košarkaši Crne Gore savladali su selekciju Poljske 70:65 u posljednjoj provjeri pred nastupajući Mundobasket.

Vrlo izjednačena borba viđena je tokom prve polovine susreta. Predvođena Nikolom Vučevićem (7 poena), Crnogorci su uvodnu dionicu dobili sa 15:13, da bi Poljska na odmor otišla sa pola koša prednosti (28:27).

Napad našeg nacionalnog tima proradio je u trećem periodu, pa su ,,crveni” uoči završnih deset minuta vodili sa 51:46.

Izabranici Zvezdana Mitrovića u potpunosti su preuzeli kontrolu meča, tokom posljednje četvrtine imali i +11, pa pobjeda, druga u pripremnom periodu, nije dolazila u pitanje.

Najefikasniji igrač u crnogorskoj selekciji bio je Vučević sa 13 poena. Nemanja Radović i Bojan Dubljević ubacili su po 11, dok je dvocifren bio i Petar Popović sa deset pogodaka.

Duel protiv Poljske propustili su Nikola Ivanović i Marko Todorović.

Prvu utakmicu na svjetskom šampionatu ,,crveni” igraju protiv Grčke, 1. septembra, u 14 sati.