
NVO Djeca Tivta, Dječji savez, kompanija Adriatic Marinas i Porto Montenegro obilježavaju nedjelju posvećenu djeci pod motom ,,Čuvajmo dječji svijet”, od 2. do 6. oktobra, čitavim nizom obrazovno-zabavnih aktivnosti u saradnji sa tivatskim obrazovnim ustanovama.
Predstavnici Dječjeg Saveza i Porto Montenegra obišli su đake prvake tivatskih osnovnih škola OŠ ,,Drago Milović” i OŠ ,,Branko Brinić” i područnih jedinica, i uručili im odjeljenske pakete edukativnog i kreativnog materijala, koji će koristiti u prvom polugođu, kao i CD sa pjesmama upravo završenog festivala ,,Naša radost”.
Likovna radionica sa temom ,,50 godina podmornice Heroj”, pod mentorstvom Milice Krivokapić, biće organizovana 3. oktobra u Zbirci pomoroskog nasljeđa.
Program Dječje nedjelje nastavlja se nizom prigodnih druženja za učenike nižih razreda osnovnih škola kao i mališane JPU Bambi, tokom cijele Dječje nedjelje. Za sve njih biće organizovana besplatna posjeta Zbirci pomorskog nasljeđa u Porto Montenegru i Podmornici P- 821 Heroj, kako bi upoznali lokalnu istoriju pomorstva i podmorničarstva, kroz direktan iskustveni doživljaj i van učionice.


