Utorak, 15 Jula, 2025
spot_img
NaslovnicaDRUŠTVOAMSCG: Povoljni uslovi za vožnju

AMSCG: Povoljni uslovi za vožnju

Saobraća se uz umjerenu, tokom dana pojačanu, frekvenciju vozila. Duža putovanja preporučujemo u ranim jutarnjim ili kasnim poslijepodnevnim satima, a neophodno je praviti češće pauze u vožnji. Apelujemo na vozače da poštuju saobraćajne propise, naročito ograničenje brzine, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore.

Od 28.06.2025. godine do završetka radova promijeniće se režim saobraćaj sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvođenja radova u okviru investicionog presvlačenja magistralnih i regionalnih puteva u sekciji Nikšić, na magistralnom putnom pravcu M-6, dionica Šavnik-Jasenovo Polje.

Na regionalnom putu R-10, Đurđevića Tara-Mojkovac, u mjestu Sokolovina na snazi je totalna obustava saobraćaja za sve vrste vozila zbog odronjavanja stijenske mase u okviru sanacije kritične tačke Sokolovine.

Privremeno se od 23.06.2025. godine do završetka radova odobrava totalna obustava saobraćaja za sve vrste vozila u terminima od 09.00 do 12.00 i od 13.00 do 16.00 sati na regionalnom putu R-16, Plužine-Virak, zbog izvođenja radova na investicionalnom presvlačenju kolovoza.

Na magistralnom putu M-2, dionica Ribarevine-Poda i Poda-Berane, saobraćaj će se, zbog radova, obavljati jednom trakom naizmjenično.

Na magistralnom putu M-3, dionica Plužine-Jasenovo Polje, lokalitet Zaborje-Jasenovo Polje, saobraćaj se obavlja naizmjenično jednom trakom na mjestima izvođenja radova i regulisan je svjetlosnom signalizacijom.

Do 30.06.2025. godine, zbog izvođenja radova na rekonstrukciji regionalnog puta R-29, Bar-Kamenički most-Krute, odobrava se totalna obustava saobraćaja za sve vrste vozila u terminima od 08.00 do 11.00 sati i od 13.00 do 16.00 sati.

Od 27.06.2025. godine odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje na mjestu izvođenja radova na adaptaciji regionalnog puta R-19, Mateševo-Andrijevica.

Zbog izvođenja radova na izgradnji bulevara, saobraćaj će biti obustavljen u ulici Vojislavljevića (Podgorica) od 03.06.2025. godine. Odvijaće se alternativnim putnim pravcima, u skladu sa postavljenom saobraćajnom signalizacijom.

Na magistralnom putu M-6, dionica Pljevlja-Đurđevića Tara, odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvođenja radova od 10.04.2025. godine pa do završetka radova.

U periodu od 09.06.2025. godine pa do završetka radova, u vremenskom intervalu od 07.00 do 17.00 sati, odobrava se povremena promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni zbog izvođenja radova na sanaciji klizišta „Provalija“ na magistralnom putu M-6, dionica Žabljak-Šavnik.

Na magistralnom putu M-3, dionica Šćepan Polje-Danilovgrad, zbog izvođenja radova na investicionom presvlačenju asfaltnog kolovoza na državnim putevima, u Sekciji Nikšić saobraća se naizmjenično.

Na autoputu se saobraćaj obavlja bez izmjena u režimu saobraćaja.

Zabranjuje se saobraćaj teretnih motornih vozila čija najveća dozvoljena masa prelazi 7,5 tona u periodu od 15.06. do 15.09.2025. godine svakim danom na sljedećim magistralnim i regionalnim putevima:

– M-1 GP Debeli brijeg-Herceg-Novi-Kotor-Tivat (Krtolska raskrsnica)-Budva-Bar-Ulcinj-GP Sukobin
– M-2 Podgorica-Sotonići-Petrovac
– M-2 Podgorica-Mioska-Kolašin
– M-10 Podgorica-Cetinje-Budva

U vremenu od 17.00 do 22.00 sata

U periodu od 15.06. do 15.09.2025. godine u dane vikenda (petak, subota i nedjelja) u vremenu od 22.00 h (petak) do 24.00 h (nedjelja) zabranjuje se saobraćaj teretnih motornih vozila na dijelu magistralnog puta M-1, od raskrsnice sa kružnim tokom u Lipcima preko Kotora, Budve, Petrovca do raskrsnice za tunel Sozinu.

Na regionalnim putevima u periodu od 09.05. do 15.09.2025. godine zabranjen je saobraćaj teretnih motornih vozila čija najveća dozvoljena masa prelazi 7.5 tona na sljedećim djelovima regionalnih puteva:

– R-1, Kotor-Trojica (raskrsnica sa M-1) opština Kotor do mjesta Krstac (raskrsnica sa R25) opština Cetinje
– R-29, Bar 2 (tunel Ćafe, raskrsnica sa M-1) opština Bar do mjesta Kamenički most-Krute (raskrsnica sa M-1) opština Ulcinj

svakim danom u vremenu od 07.00 do 22.00 sata.

Zabranjuje se saobraćaj autobusa kategorije M2 i M3 (laki i teški autobusi i tzv. kombi vozila) i specijalnih putničkih vozila za stanovanje-tzv. kampera, u periodu od 09.05. do 15.09.2025. godine, svakim danom od 00.00 do 24.00 sata na dionicama regionalnih puteva

– R-1, od mjesta Krstac (raskrsnica sa R-25 ) opština Cetinje do mjesta Trojica-Kotor (raskrsnica sa M-1) opština Kotor, iz smjera Njeguša u smjeru Kotora.
– R-29, dionica Bar 2 (tunel Ćafe, raskrsnica sa M-1) opština Bar, do mjesta Kamenički most-Krute (raskrsnica sa M-1) opština Ulcinj, u oba smjera, osim autobusa koji obavljaju javni gradski prevoz putnika.
– R-25.1, dionica Međuvršje-Lovćen, od parkinga do Mauzoleja, u oba smjera.

Zabrana iz tačke 1, podtačke 1, 2, 3, 4 i 6 iz ove Naredbe se ne odnosi na vozila sa pravom prvenstva prolaza, vozila za održavanje puteva i ptt instalacija, vozila za pomoć na putu, specijalna vozila za prevoz životinja, betona, basfaltne mase i hladnjače koje prevoze lako kvarljivu robu, vozila koja vrše transport vode kao ni vozila za prevoz opasnih materija na dijelu magistralnog puta M-1, od GP Debeli Brijeg preko Herceg Novog i Kamenara do kružnog toka u mjestu Lipci, dok se zabrana iz tačke 1, podtačka 5, ne odnosi na vozila sa prvenstvom prolaza i vozila za pružanje pomoći na putu.

Auto moto savez Crne Gore pruža učesnicima u saobraćaju tehničku pomoć na javnim putevima, koja podrazumijeva pružanje usluge pomoći na putu, otklanjanja manjih kvarova i besplatnog šlepanja vozila do prvog servisa ili radionice za sva vozila registrovana u Crnoj Gori.

Informativni centar zajedno sa službom pomoći na putu na usluzi je građanima 24 sata. Informacije se mogu dobiti putem telefona 19807, 020234999 i 063239987.

Mn.M.

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO