Nedjelja, 29 Juna, 2025
spot_img
NaslovnicaPREPORUKASUPERFINALE SVJETSKOG KUPA U PODGORICI: Savić odabrao 25 igrača

SUPERFINALE SVJETSKOG KUPA U PODGORICI: Savić odabrao 25 igrača

Foto: Krsto Vulović

Selektor vaterpolo reprezentacije Crne Gore Dejan Savić objavio je spisak igrača za Superfinale Svjetskog kupa, koje se od 11. do 13. aprila održava u Podgorici, saopšteno je iz PR službe Vaterpolo i plivačkog saveza Crne Gore.

Na Savićevoj listi je 25 vaterpolista:

Lazar Andrić, Đuro Radović, Vasilije Radović, Danilo Radović, Marko Mršić, Strahinja Gojković, Miroslav Perković, Srđan Janović, Vladan Spaić, Dušan Matković, Matija Sladović, Aljoša Mačić, Petar Tešanović, Jovan Vujović, Danilo Stupar, Petar Vujošević, Uroš Vučurović, Đorđije Stanojević, Balša Vučković, Dimitrije Obradović, Nikola Moskov, Filip Gardašević, Darko Đurović, Savo Ćetković i Dušan Banićević.

Crna Gora će 11. aprila u četvrtfinalu igrati protiv Hrvatske. Istog dana odigraće se još tri četvrtfinalne utakmice Španija – Njemačka, Mađarska – Holandija i Grčka – Japan.

Pobjednik duela Crna Gora – Hrvatska u polufinalu će igrati sa boljim iz meča Španija – Njemačka.

Tri najbolje plasirane selekcije sa turnira u Podgorici, koje još nisu izborile mjesto na Svjetskom prvenstvu, plasiraće se na šampionat koji se održava u Singapuru, od 11. jula do 3. avgusta ove godine.

Mjesto na SP od selekcija koje će igrati u Podgorici već su obezbijedili Hrvatska, Španija i Mađarska, navodi se u saopštenju VPSCG.

Mn.M.

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO