Novak Đoković se plasirao u osminu finala turnira u Šangaju savladavši Kobolija 6:1, 6:2. Đoković će za četvrtfinale igrati protiv Rus Romana Safiulina koji je bio bolji od Frensisa Tijafoa. U Šangaju Đoković igra za 100. titulu u karijeri. Mn.M.
Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beogradu. Pobijedio je njemačkog igrača Maksa Morainga, 253. na svijetu, 6:2, 7:6 (7:4). Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Federika Korije koji je danas pobijedio Pabla Kuevasa 6:3, 6:2. B.R.
Novak Đoković se plasirao u polufinale turnira u Šangaju savladavši Menšika 6:7 (4:7), 6:1, 6:4. Đoković će igrati u subotu od 13 časova protiv Tejlora Frica za plasman u finale. U Šangaju Đoković igra za 100. titulu u karijeri. Mn.M.