Porto Novi

KRAJ OLIMPIJSKOG SNA: Kamerun pobijedio Brazil i eliminisao Crnu Goru

Košarkaši Crne Gore završili su učešće na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Atini.

Kamerun je u posljednjem meču grupne faze iznenadio Brazil 77:74, pa su sve tri selekcije na polovičnom učinku.

Naš nacionalni tim u tom trouglu ima najslabiji koš količnik, pa je zauzeo treće mjesto i otpao iz konkurencije.

Izabranicima Boška Radovića je bila potrebna pobjeda Brazila ili trijumf afričke selekcije od najmanje 15 poena.

Kamerun je u jednom trenutku protiv čete Aleksandra Petrovića vodio 24 razlike, ali je Brazil u drugom poluvremenu uspio da se podigne i unese rezultatsku neizvjesnost.

Bilo je neriješeno 74:74 na ulasku u posljednji minut, a onda je Hil trojkom obradovao Kamerunce, a rastužio naše.

Brazil će u polufinalu igrati protiv Filipina, dok će rival Kameruna biti domaća Gruzija.