Porto Novi

EURO 2024: Hrvatska poražena od Španije

Reprezentacija Hrvatske poražena je od Španije rezultatom 3:0 u meču B grupe Evropskog fudbalskog prvenstva.

Hrvatska je tek u 13. minutu meča prešla centar, Španci su kontrolisali meč i imali nekoliko šuteva.

Nakon što su se oslobodili pritiska, fudbaleri Hrvatske su stvarali šanse, međutim u 29. minutu su izgubili loptu na svojoj polovini i Alvaro Morata je postigao pogodak za vođstvo Španije.

Samo tri minuta kasnije, novi gol za Špance, Ruiz se upisao u strijelce.

Prijetili su hrvatski fudbaleri nakon primljenih golova, ali Simon je odlično branio, imali su veliku šansu u 41. minutu.

U sudijskoj nadoknadi Jamal je izveo korner, a zatim Karvahal povećao prednost Španije na 3:0.

U drugom poluvremenu borili su se hrvatski fudbaleri, imali šanse, ali rezultat se nije mijenjao čak ni nakon penala koji im je dosuđen. Simon je odbranio šut Petkovića sa 11 metara, lopta se odbila do Perišića, on je asistirao Petkoviću, koji je postigao pogodak, ali VAR je pokazao da je Perišić ranije ušao u kazneni prostor te gol nije priznat.