Srijeda, 23 Aprila, 2025
spot_img
NaslovnicaDRUŠTVOSRBIJA: Učenik šestog razreda verbalno i fizički napao nastavnicu

SRBIJA: Učenik šestog razreda verbalno i fizički napao nastavnicu

Policija Srbije

Nastavnicu muzičkog vaspitanja u Osnovnoj školi “Vasa Pelagić” u Beogradu, verbalno je i fizički napao učenik šestog razreda te škole, saopštio je Nezavisni sindikat prosvjetnih radnika Srbije.

Kako navode, napad se dogodio juče, a uslijedio je nakon razgovora koji je učenik imao sa razrednim starješinom i zamjenikom direktora škole, kod kojih ga je uputila napadnuta nastavnica, jer je pušio elektronsku cigaretu u učionici.

Učenik joj se tada obratio riječima „šta je, šta hoćeš, marš tamo, ko te je šta pitao“, odgurujući je rukama.

– Ovakvi incidenti pokazuju da se nasilje u školama ne smanjuje, da poboljašanja u pogledu bezbjednosti nastavnika nema, i da je mjera trenutne suspenzije iz nastave, prema predlogu Nezavisnog sindikata prosvjetnih radnika Srbije, neophodna za normalizaciju nastavnog procesa koji je već dugo talac nasilnih pojedinaca – navodi sindikat u saopštenju.

Izvor: N1 Beograd 

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO