Subota, 5 Aprila, 2025
spot_img
NaslovnicaDRUŠTVOUSPJEH: Eminentni evropski stručnjak za skolioze kičme od sada će operisati u...

USPJEH: Eminentni evropski stručnjak za skolioze kičme od sada će operisati u KCCG-u

Prof. dr Repko sa stručnim timom KCCG-a (foto: KCCG)

Prof. dr Martin Repko, dekan Masaryk – Medicinskog fakulteta u Brnu – Češka gostovao je u svojstvu konsultanta za hirurško liječenje deformiteta kičmenog stuba po tipu skolioze 29. i 30. maja na Klinici za ortopediju i traumatologiju Kliničkog centra Crne Gore (KCCG), saopšteno je iz PR službe KCCG-a.

– Prof. dr Repko je eminentni evropski stručnjak za skolioze i dugogodišnji član najprestižnijeg Međunarodnog udruženja za deformitete kičme po tipu skolioze SRS (Scoliosis Research Society), kao i dekan Medicinskog fakulteta u Brnu i šef Odsjeka za ortopedsku hirurgiju Univerzitetske bolnice u Brnu. Od sada će uvaženi prof. dr Repko biti stalni konsultant Klinike za ortopediju i traumatologiju KCCG za hirurško liječenje deformiteta kičme po tipu skolioze. U prvoj posjeti, zajedno sa našim ortopedima, dr sc. med. Aleksandrom Juškovićem i dr Markom Borovinićem, uspješno su operisane dvije pacijentkinje koje su imale nevedene deformitete sa dobrim postoperativnim tokom oporavka – navodi se u saopštenju KCCG-a.

Klinika za ortopediju i traumatologiju planira da ubuduće prof. dr Repko, kao konsultant tokom boravka u našoj ustanovi, vrši obuku naših ljekara i sa njima zajedno operiše pacijente sa navedenim deformitetima kičmenog stuba.

Mn.M.

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO