VATERPOLO: Primorac savladao Jadran

Vaterpolisti Primorca pobijedili su Jadran, u velikom derbiju šestog kola prvenstva Crne Gore.

Kotorani su u meču punom preokreta slavili na svom bazenu sa 15:13.

Primorac je poveo sa 3:1, Jadran preokrenuo na 7:4, da bi potom domaći sastav serijom 5:0 došao do 9:7 u uvodnim minutima treće četvrtine.

Nakon toga je Jadran dao četiri gola u nizu za prednost 10:9, dok je istom mjerom uzvratio kotorski tim, poveo 13:10 i uveo utakmicu u ritam koji njemu odgovara.

Prišao je Jadran golom Nagaeva na 14:13, minut i 15 sekundi prije kraja, da bi Mršić pogotkom sa igračem više riješio sve dileme.

Upravo je Marko Mršić bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa pet golova, četiri je dao Đorđije Stanojević, a po dva Nikola Brkić i Nemanja Vico.

Sa druge strane, pet pogodaka Ivana Nagaeva, dva gola dao je Danilo Radović.

Nakon šest kola oba tima imaju po pet pobjeda i poraz i do kraja sezone boriće se za titulu.