JUNIOR ABA LIGA: Poraz SC Derbyja, Mega osvojila titulu

Košarkaši SC Derbyja poraženi su večeras u finalu juniorske ABA lige od Mege – 79:60.

Mega je nastavila dominaciju u ovom uzrastu – ekipa iz Beograda je četvrti put zaredom, a peti ukupno osvojila ovo takmičenje.

Mega je na početku povela 7:0, a poslije serije 12:0 stigla do plus 17 – 19:2. SC Derby je minus topio preko Davida Mirkovića, do kraja prve četvrtine prišao na minus pet (22:17), a poslije nove trojke Mirkovića prvi put poveo – 26:24.

U posljednjem minutu prvog poluvremena podgorička ekipa je imala plus četiri (Vasilije Todorović pogodio za 37:33), ali je na poluvremenu bilo neriješeno – 37:37.

U trećoj četvrtini Mega je bila agresivna u odbrani, SC Derby u tom periodu postigao samo osam poena, pa je posljednja četvrtina bila formalnost.

Najefikasniji kod Derbyja je bio Mirković sa 19 poena i 15 skokova. Na drugoj strani je Bogoljub Marković imao 25, a Urban Kroflič 20 poena.

U meču za treće mjesto Igokea je savladala Cibonu – 75:61.

Izvor: vijesti.me