PREPORUKA SPORT

KVALIFIKACIJE ZA EURO: Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala Andoru

Crnogorske fudbalerke su na pravi način otvorile kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Izabranice Mirka Marića nisu imale problema u duelu sa Andorom – bilo je 6:1 na stadionu pod Goricom.

Slađana Bulatović je u 27. minutu donijela prednost našoj selekciji, u 37. je na 2:0 povisila Jasna Đoković, a Andora je smanjila do poluvremena kada je Ajšu Kalač iz slobodnog udarca matirala Teresa Armengol.

U nastavku, ipak, nije bilo dileme.

Dva puta se upisala Medina Dešić, jednom na pas supertalentovane Maše Tomašević, a potom su ubjedljiv trijumf potpisale Helena Božić i iz penala u sudijskoj nadoknadi.

Crna Gora drugi meč kvalifikacija igra u utorak kada će se pod Goricom sastati sa Farskim Ostrvima.

Izvor: vijesti.me