MVP: U željezničkoj nesreći u Grčkoj nema poginulih, niti povrijeđenih crnogorskih državljana

0
0
Ilustracija

Prema informacijama kojima za sada raspolaže Ministarstvo vanjskih poslova, u tragičnoj željezničkoj nesreći u Grčkoj, nema poginulih, niti povrijeđenih crnogorskih državljana.

– Ambasada Crne Gore u Atini prati situaciju i u stalnom je kontaktu sa našim građanima i nadležnim organima u Grčkoj. DKP Crne Gore u Republici Grčkoj ostaje na raspolaganju crnogorskim državljanima u toj zemlji. Ambasada Crne Gore u Atini: Tel: +302107241212 – navodi Ministarstvo vanjskih poslova na Twitteru.

Najmanje 36 osoba je poginulo, a više od 85 je povrijeđeno kada se putnički voz sa više od 350 ljudi sudario sa teretnim vozom, nešto prije ponoći, u Tempiju, u centralnoj Grčkoj, u blizini grada Larise, saopštila je grčka vatrogasna služba.

Uzrok najsmrtonosnije željezničke nesreće u Grčkoj u posljednjih nekoliko decenija je najvjerovatnije ljudski faktor.

Izvor: CdM