AUSTRALIAN OPEN: Đoković je u četvrtfinalu

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australian Opena pobjedom nad domaćim teniserom Aleksom de Minorom 6:2, 6:1, 6:2.
Ishod ovog meča predvidio je njegov naredni protivnik Andrej Rubljov prije nego što je duel Đoković-De Minor i počeo.

Rubljov je danas, nakon što je gubio u taj-brejku 5:0, slavio protiv Holgera Runea 6:3, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (11:9).
Ben Šelton je, takođe, u četvrtfinalu. Nastavio je sa sjajnim partijama i pobijedio Džej Džej Vulfa 6:7 (5:7), 6:2, 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), 6:2.

Šelton će igrati protiv Tomija Pola koji je u četvrtom setu preokrenuo rezultat i dobio duel sa Robertom Bautistom Agutom 6:2, 4:6, 6:2, 7:5 (Bautista Agut u zadnjem setu vodio je 5:4).
Obojica su prvi put u karijeri u četvrtfinalu jednog grend slem turnira.
Kod dama su u četvrtfinale danas prošle Arina Sabalenka (pobjeda nad Belindom Benčić 7:5, 6:2), zatim Dona Vekić (pobjeda nad Lindom Fruhvirtovom 6:2, 1:6, 6:3), Magda Linet, 45. na svijetu, koja je slavila protiv četvrte teniserke planete Karoline Garsije 7:6 (7:3), 6:4 i Karolina Pliškova koja je pobijedila Švej Žang 6:0, 6:4.
Četvrtfinalni parovi su Pliškova-Linet i Sabalenka-Vekić.