PREPORUKA SPORT

KOŠARKA: Pariz savladao Budućnost Voli

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su u Podgorici od ekipe Pariza 77:74 u utakmici 5. kola Evrokupa.

To je drugi neuspjeh “plavih” u ovom takmičenju, čime je okončan niz od tri trijumfa.

Utakmicu punu preokreta vidjeli smo u slabo popunjenoj Morači.

Gosti iz Francuske su u prvom poluvremenu u dva navrata imali +8, ali je Budućnost našla način da odgovori, pa je nakon 20 minuta košarke rezultat bio izjednačen (41:41).

Djelovalo je da Budućnost hita ka pobjedi, pošto je do posljednjeg kvartala stekla 10 poena prednosti – 65:55.

Ipak, uslijedio je neobjašnjiv pad u napadu i post od pet minuta bez postignutog koša.

Gosti su u tom periodu kreirali seriju 14:0, napravili preokret i onda u finišu slomili otpor crnogorskog šampiona.

Imao je naš tim šansu da izbori produžetak, ali Aron Vajt nije pogodio otvorenu trojku uz zvuk sirene.

Alfa Kaba je bio najefikasniji kod “plavih” sa 17 poena, 15 je dodao Fil But, a 10 Tre Bel-Hejns.

Kod gostiju, koji su večeras promašili čak 19 slobodnih bacanja, izdvojili su se Amir Sims i Kajl Alman sa po 13 poena.

Obje ekipe sada su na učinku 3-2 nakon petog kola, a Budućnost Voli naredne sedmice ide na noge Hapoelu u Tel Avivu.