Nedjelja, 6 Aprila, 2025
spot_img
NaslovnicaARTPODGORICA: Na Sajmu knjiga se predstavila Predškolska ustanova ,,Maša”

PODGORICA: Na Sajmu knjiga se predstavila Predškolska ustanova ,,Maša”

Foto: Radojica Ivanović

Predškolci privatne predškolske ustanove ,,Maša” otvorili su treći dan 16. Međunarodnog podgoričkog sajma knjiga, saopšteno je iz PR službe Sajma.

Foto: Radojica Ivanović

Najmlađi i najslađi gosti sajma, očarali su publiku pjesmom, igrom, recitacijama na maternjem i engleskom jeziku, što su sve odlike rada interaktivnog licenciranog metoda predškolskog obrazovanja koji se već cijelu deceniju sprovodi u ovim vrtićima.

Foto: Radojica Ivanović

Vlasnica i direktorka ove ustanove, Zorka Kečina objasnila je za sajt Sajma da je International kindergarten ,,Maša”, sastoji iz dva vrtića ,,Maša 1” i ,,Maša 2” koji rade po različitim licenciranim programima.

Foto: Radojica Ivanović

– ,,Maša 1” radi po javnovažećem planu i programu na našem jeziku, dok ,,Maša 2” radi po IPC planu i programu i na engeskom jeziku. Djeca iz ,,Maše 1” predstavila su se folklorom i plesnim koreografijama, dok su se djeca iz ,,Maše 2” predstavila baletom i, takođe, plesnim koreografijama, kao i recitacijama na engleskom jeziku. Aktivnosti u vrtiću su raznovrsne u mnogim oblastima, a mi smo prvi koji imamo licencu I franšizu za ove programe – kazala Kečina.

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO