LIGA ŠAMPIONA: Mančester Siti i Real Madrid su u četvrtfinalu

Mančester Siti i Real Madrid plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona.
Siti je pobijedio Borusiju Menhengladbah 2:0 na ,,Puškaš areni” u Budimpešti. Golove su postigli De Brujne u 12. i Gundogan u 18. minutu. U prvom meču rezultat je bio 2:0 za Siti, pa taj klub ide dalje sa ukupnim rezultatom od 4:0.
Sitijev Pep Gvardiola tako je postao trener čiji su timovi postizali sto i više golova u svim takmičenjima u 12 sezona njegove trenerske karijere.

Real Madrid pobijedio je Atalantu 3:1 na stadionu ,,Alfredo di Stefano” u Madridu. Golove za Real postigli su Benzema u 34, na pas Modrića, Ramos, iz penala, u 60. i Asensio u 85. minutu, a za Atalantu Muriel u 83. U prvom duelu rezultat je bio 1:0 za Real, pa Madriđani u narednu fazu prolaze sa ukupnim rezultatom od 4:1.
Benzemi je to bio 70. gol u Ligi šampiona, a izjednačio se sa Mesijem i Gonzalesom u postizanju golova 17 godina zaredom.

Ramos je sada samo gol udaljen od obaranja rekorda Roberta Karlosa na listi defanzivaca sa najviše pogodaka u istoriji Lige šampiona.

Sjutra, takođe od 21 sat, svoje revanše osmine finala igraju Bajern i Lacio i Čelsi i Atletiko Madrid.