LIGA ŠAMPIONA: Pobjede Bajerna i Čelsija

Fudbaleri Bajerna i Čelsija slavili su večeras u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.
Bajern je na rimskom ,,Olimpiku” pobijedio Lacio 4:1. Golove za Bajern postigli su Levandovski u devetom, Musijala u 24, Sane u 42. i Aćerbi 47 (autogol) , a za Lacio Korea u 49. minutu. Crnogorski reprezentativac Adam Marušić za Lacio je odigrao cio meč.

Čelsi je na ,,Areni Nacionala” u Bukureštu pobijedio Atletiko Madrid 1:0. Strijelac je bio Žiru u 71. minutu. Crnogorski reprezentativac Stefan Savić za Atletiko je odigrao cio meč.
Statistika
Robert Levandovski večerašnjim golom prestigao je Raula i sada je treći strijelac Lige šampiona svih vremena.

Džamal Musijala večeras je postao najmlađi strijelac Bajerna i najmlađi engleski igrač koji je postigao pogodak u istoriji Lige šampiona, kao i drugi najmlađi fudbaler koji je postigao gol u nokaut fazi Lige šampiona. Sve je to učinio sa 17 godina i 363 dana.

Žiru je postigao najviše golova u ,,gostima” ove sezone. On je i prvi igrač Čelsija koji je postigao šest golova u Ligi šampiona još od Didijea Drogbe kojem je to pošlo za nogom u sezoni 2011/12.

Sjutra su na programu mečevi Atalanta-Real Madrid i Borusija Menhengladbah-Mančester Siti. Oba počinju u 21 sat.