LIGA ŠAMPIONA: Remi Atletika, goleada Menhengladbaha, Liverpula i Bajerna

Slavlje Menhenladbaha (foto: UEFA)

Lokomotiva iz Moskve i Atletiko Madrid upisali su večeras remi (1:1) u prvom meču trećeg kola Lige šampiona. Golove na ,,RZD areni” u Moskvi postigli su Mirančuk, u 25. minutu, iz penala za Lokomotivu i Himenes, u 18, za Atletiko. Crnogorski reprezentativac Stefan Savić odigrao je cio meč za Atletiko.
U drugom meču viđeno je šest golova Borusije Menhengladbah u mreži Šahtjora (6:0) na ,,NSC Olimpijskom stadionu” u Kijevu. Golove su postigli Plea (8, 26, 78), Bondar (17, autogol), Bensebaini (44) i Štindl (65, asistencija Plea). Bila je ovo nezaboravna noć za 27-godišnjeg Alasana Pleu. U osmom minutu upisao je prvi gol u Ligi šampiona, a onda su uslijedila još dva, pa je tako postao 12. Francuz koji je postigao het-trik u Ligi šampiona. Samo Brazilci imaju više het-trikova u Ligi šampiona, 18. Bila je to za Menhengladbah pobjeda s najviše golova u protivničkoj mreži u Ligi šampiona.

Gdje je Menhengladbah stao, tamo je nastavio Liverpul već u narednom meču. Slavio je protiv Atalante 5:0 na stadionu ,,Gevis” u Bergamu. Golove su postigli Žota u 16, 33. i, na pas Manea, 54, zatim Salah u 47. i Mane, na pas Salaha, u 49. minutu.
Mančester Siti je pobijedio Olimpijakos 3:0 na stadionu ,,Etihad” u Mančesteru. Golove su postigli Tores u 12, Gabrijel Hesus u 81. i Kančelo u 90. minutu. Feran Tores ovim je postao treći najmlađi strijelac koji je postigao gol u četiri uzastopna nastupa u Ligi šampiona – 20 godina i 248 dana. Drugi je Erling Haland sa 19 godina i 107 dana, a prvi Kilijan Mbape sa 18 godina i 120 dana.
Ajaks je slavio protiv Midtjilanda 2:1 na ,,MCH Areni” u Herningu. Golove su postigli Antoni, u prvom minutu na asistenciju Tadića i Tadić u 13. za Ajaks i Drejer u 18. za Midtjiland. Ovo je prvi gol u Ligi šampiona za Antonija.
Porto je pobijedio Marsej na stadionu ,,Dragao” u Portu 3:0. Golove su postigli Marega u četvrtom, Serhio Oliveira, iz penala, u 28. i Luis Dijaz u 69. minutu. Kod oba gola asistent je bio Meksikanac Hesus Korona.
Real Madrid slavio je na ,,Alfredo di Stefanu” u Madridu 3:2 protiv Intera. Golove za Real postigli su Benzema u 25, Ramos u 33. i Rodrigo u 80, a za Inter Martines u 35. i Perišić, na pas Martinesa, u 68. minutu. Bio je ovo stoti gol Serhija Ramosa za Real Madrid. Benzema je postigao 67. gol i na petom je mjestu najboljih strijelaca svih vremena u Ligi šampiona. Iznad njega su Robert Levandovski – 70 (upravo 69. i 70. gol postignuti su večeras), Raul 71, Lionel Mesi 117 i Kristijano Ronaldo 130.
Bajern je zapečatio noć goleade pobjedom nad Salcburgom od 6:2 na ,,Red Bul Areni” u Salcburgu. Golove su postigli Levandovski, iz penala, u 21. i 88, Kristensen (autogol) u 44, Boateng, na pas Kimiha u 79. i Sane, na pas Kimiha, u 83. i Hernandes (90+2) za Bajern, a Beriša, u četvrtom i Okugava, minut nakon ulaska u igru, u 66. za Salcburg. Ovo je prvi gol Sanea za Bajern u Ligi šampiona.
Sjutra su na programu preostali mečevi trećeg kola Lige šampiona – Bašakšehir-Mančester junajted (18:55 h), Zenit-Lacio (18:55 h), Barselona-Dinamo Kijev (21 h), Čelsi-Ren (21 h), Klub Briž-Borusija Dortmund (21 h), Ferenvaroš-Juventus (21 h), Lajpcig-PSŽ (21 h) i Sevilja-Krasnodar (21 h).