Autističan dječak star 15 godina pronađen je sinoć oko 23 sata u blizini restorana Greko.
Policija je dječaka pronašla samo u donjem vešu, a poslije više od 10 sati javila se majka, nakon čega ga je preuzela u budvanskoj policiji.
Riječ je o državljanima Rusije koji u Budvi borave turistički.
Kako su kazali za portal RTV Budva iz budvanske policije, povodom ovog slučaja reagovali su Centar za socijalni rad i budvanski Dnevni centar za djecu i omladinu sa smetanjama i teškoćama u razvoju, koji su ponudili pomoć kako bi se dječak zbrinuo, a u međuvremenu je dječak pregledan i u Domu zdravlja, gdje je utvrđeno da je dobrog zdravstvenog stanja.
Budvanski Crveni krst obezbijedio je odjeću za dječaka.
-Nakon prikupljanja obavještenja od majke dječaka, CB Budva upoznaće nadležnog tužioca kako bi se utvrdilo da li ima elemenata krivičnog djela ili prekršaja zbog zanemarivanja – kazali su iz budvanske policije.
Izvor: RTV Budva