
Saobraćaj se obavlja po suvim kolovozima i uz dobru vidljivost. Duž klisura i usjeka mogući su sitniji odroni. Savjetuje se oprezna vožnja i poštovanje pravila saobraćaja. Na dionicama gdje se izvode radovi obavezno je poštovanje privremeno postavljene saobraćajne signalizacije, ističu iz Auto moto saveza Crne Gore.
U toku je rekonstrukcija magistralnog puta M-7 dionica Trubjela-Vilusi zbog čega se saobraćaj obustavlja za sve vrste vozila u terminu od 10.00 do 16.00 sati.
Zbog izvođenja radova na rekonstrukciji regionalnog puta Krstac-Ivanova korita dionica Medjuvršje –Ivanova korita doći će do promjene režima saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni , kao i potpuna obustava saobraćaja za sve vrste vozila u terminu od devet do 12.00 i od 14.00 do 17.00 sati.
Zbog izvođenja radova na rekonstrukciji magistralnog puta M-21 Barski Most –Ribarevine dionica obilaznica Bijelo Polje –Ribarevine do 28. maja promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni, a na snazi su povremene obustave saobraćaja ne duže od 15 minuta.
Do završetka radova, na rekonstrukciji puta Lubnice-Jelovica odobrava se obustava režima saobraćaja za sve vrste vozila u trajanju ne dužem od dva sata u terminu od sedam do 17.00 sati.
Do 15. maja se zbog izvođenja minerskih i asfalterskih radova na putu Dinoša –Cijevna Zatrijebačka odobrava totalna obustava saobraćaja za sve vrste vozila u terminima od osam do 16.00 sati.
Do 18. maja zbog izvođenja radova na investicionom presvlačenju asfaltnog kolovoza magistralnih puteva M-1 dionica Debeli brijeg-Kotor, M-1 dionica Kotor-Krtolska raskrsnica, M-1 dionica Krtolska raskrsnica-Petrovac i M-11 dionica Lepetani-Krtolska raskrsnica, doći će do promjene režima saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvođenja radova u intervalu od sedam do 19.00 sati.
Do završetka radova na rekonstrukciji magistralnog puta M-2 Debeli Brijeg –Herceg Novi lokalitet Tatarbašča došlo je do promjene režima saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvođenja radova.
Na magistralnom putu M-2 dionica Petrovac-Virpazar zbog istržnih radova je promijenjen režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvođenja radova.
Na regionalnom putu Mojkovac-Djurdjevića Tara u mjestu Gojakovići saobraćaj se obavlja jednom trakom naizmjenično.
Zbog radova na rekonstrukciji regionalnog puta R-23 Cerovice-Rogami dionica Rogami –Spuž promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni .
Na magistralnom putu M-4 dionica Podgorica-Božaj zbog radova na izgradnji kružne raskrsnice u Tuzima postavljena je privremena saobraćajna signalizacija.
Do završetka radova odobrava se postavljanje privremene saobraćajne signalizacije zbog izvođenja radova na izgradnji kruzne raskrsnice kod Doma Vojske i kod skretanja za Gradiošnicu na mag.putu M- 11 dionica Lepetani-Tivat.
Zatvoreni su sljedeći granični prelazi :
U Republici Srbiji od 20.03.2020. godine u osa sati zatvoreni svi granični prelazi osim za transportna vozila
-Crna Gora- Republika Srbija: Ranče – Jabuka, na putnom pravcu Pljevlja – Prijepolje; Vuče – Godova na putnom pravcu Rožaje – Tutin I Vrbnica prema Bijelom Polju,
kao i svi prelazi namijenjeni za pogranični saobraćaj ;
– Crna Gora- Bosna i Hercegovina: Šćepan Polje – Hum, na putnom pravcu Plužine – Foča; Šula – Vitina, na putnom pravcu Pljevlja – Foča; Sitnica-Zupci ,na putnom pravcu Herceg Novi-Trebinje I Metaljka, putni pravac Pljevlja Čajniče,
– Crna Gora- Republika Albanija: Grnčar – Baškim, na putnom pravcu Plav – Skadar; Sukobin – Murićani na putnom pravcu Ulcinj – Skadar;
– Crna Gora-Republika Hrvatska: Kobila – Vitaljina, na putnom pravcu Herceg Novi – Vitaljina – Dubrovnik,
– Crna Gora-Kosovo: Kula na putnom pravcu Rožaje-Peć.
Granični prelaz Vraćenovići na putnom pravcu Nikšić-Bileća je zatvoren za saobraćaj zbog izvođenja radova na rekonstrukciji.
Nacionalno koordinaciono tijelo za borbu protiv zaraznih bolesti je donijelo odluku o zabrani ulaska strancima, osim strancima sa stalnim ili privremenim boravkom u Crnoj Gori i strancima koji upravljaju motornim vozilima kojima se obavlja promet robe.
Zabranjen je prevoz više od dvije odrasle osobe u putničkom motornom vozilu u isto vrijeme. Članovi istog porodičnog domaćinstva mogu putovati zajedno.
Obustavlja se putnički međunarodni saobraćaj, osim najavljenog dolaska crnogorskih državljana ,posredstvom diplomatsko-konzularnih predstavništava, Operativnom štabu Nacionalno koordinacionog tijela za zarazne bolesti,uz obavezan smještaj u karantin u skladu sa rješenjem zdravstveno-sanitarne inspekcije.
Zabranjen je putnički međugradski saobraćaj, osim za putnička motorna vozila kojima se vrši djelatnosti bitne za promet roba, snabdijevanje i dostavu ljekova, hitnu medicinsku pomoć, komunalne djelatnosti, snabdijevanje gorivom i električnom energijom, prevoz zaposlenih, prevoz lica koja su boravila van mjesta boravka, odnosno prebivališta radi povratka u to mjesto. Poljoprivredni proizvođači i lica koja imaju kuće /vikendice sa zemljištem u drugim opštinama mogu da se prevezu do svog gazdinstva odnosno kuće /vikendice uz odgovarajuu potvrdu koju treba preuzeti sa internet sajta Instituta za javno zdravlje i popuniti.
U protekla 24 sata u našoj zemlji dogodilo se devet saobraćajnih nezgoda u kojima je jedna osoba zadobila teže i tri osobe su zadobile lake povrede.


