
U Crnoj Gori su 184 osobe pod zdravstveno-sanitarnim nadzorom zbog aktuelnog korona virusa, kazala je epidemiološkinja Božidarka Rakočević iz Instituta za javno zdravlje.
Ona je, gostujući u Dnevniku TVCG, kazala da Crna Gora raspolaže testovima za laboratorisku dijagnostiku na Kovid-19.
– Sistem je pokazao da je osjetljiv, mi smo u mjesec imali nekoliko slučajeva sumnje na korona virus u Crnoj Gori i kontinuirano se trudimo da sistem unaprijedimo – navela je Rakočević.

Epidemiološkinja je navela da se za slučaj masovnog dolaska ljudi, sa simptomima virusa, razmatra mogućnost smještaja u karatinskim objektima.
Dodala je da se nadzor vrši od samog ulaska putnika u Crnu Goru.
Rakočević je podsjetila da se koronavirus prenosi respiratornim putem – kijanje, kašljanje…
– Najosjetljivije su starije osobe, kao i osobe s hroničnim bolestima ili oslabljenim imunitetom – kazala je Rakočević u Dnevniku TVCG i dodala da epidemiolozi sugerišu stanovništvu da pokušaju da odlože putovanja u zaražena područja.
Izvor: RTCG