ISTANBUL: Srebro za Mariju Vuković

Naša atletičarka Marija Vuković osvojila je srebrnu medalju u skoku uvis na 25. Balkanskom dvoranskom šampionatu za seniore/ke u Istanbulu.

Crnogorska rekorderka je do drugog mjesta stigla sa preskočenih 1,88 centimetara.

Prvo mjesto osvojila je Ukrajinka Julija Sumačenko, takođe sa preskočenih 1,88 cm.

Pobjednika je odlučilo to što je Marija visinu od 1,86 cm preskočila iz trećeg pokušaja, a Ukrajinka iz drugog.

Treće mjesto osvojila je Hrvatica Ana Simić (1,86 cm).

Vukovićeva je na ovom takmičenju bila u pratnji novog trenera, Grkinje Joane Siomu iz Atine, gdje Marija trenira od septembra pod njenim rukovodstvom.

Na takmičenju je nastupilo više od 350 atletičara iz 21 države članice Balkanske atletske federacije.

Vuković u nedjelju nastavlja takmičenje na velikom Permit svjetskom mitingu ,,dvoranski kup Istanbula 2020”, gdje je prošle godine u skoku uvis osvojila treće mjesto.

Izvor: Vijesti.me