PREPORUKA SPORT

USPJEH: Kadeti Crne Gore plasirali se u elitnu rundu

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore plasirala se u elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo nakon nestvarne pobjede nad Andorom 2:0 u posljednjem kolu prve faze, pišu ,,Vijesti”.

Timu Slobodana Draškovića bila je potrebna pobjeda od dva gola razlike, a do 84. minuta je bilo 0:0.

Tada je Jovan Dašić pogodio za 1:0, a zatim su čak trojica igrača Andore dobila crvene kartone – direktni Remolins, a drugi žuti Silva i Karvaljo.

Izgledalo je da nema vremena za drugi gol, ali je u posljednjem napadu, u trećem minutu nadoknade, Nikola Vukotić donio željeni trijumf.

Crnoj Gori je pomogla i Republika Irska koja je pobijedila Izrael sa 4:2.

Crna Gora, Izrael i Andora završile su grupu sa po tri boda, a naša selekcija imala najbolji međusobni skor.

Draškovićev tim je izgubio od Republike Irske (3:1) i Izraela (1:0), a šansu da sa jednom pobjedom dođe do druge faze donijela mu je upravo Andora, koja je u drugom kolu šokirala Izraelce (1:0).

Irska je sa maksimalnih devet bodova osvojila prvo mjesto u grupi.

Izvor: Vijesti.me