Ponedjeljak, 8 Decembra, 2025
spot_img
NaslovnicaDRUŠTVO"ADRIA AIRWAYS" PRIVREMENO OBUSTAVILA LETOVE: Otkazani i današnji letovi Podgorica - Ljubljana

“ADRIA AIRWAYS” PRIVREMENO OBUSTAVILA LETOVE: Otkazani i današnji letovi Podgorica – Ljubljana

Slovenačka avio kompanija “Adria Airways” saopštila je sinoć da je obustavila sve letove planirane za danas i sjutra. Kako se navodi u saopštenju kompanije, rukovodstvo prevoznika juče je zatražilo od vlade četiri miliona eura, ali ta sredstva nijesu odobrena.

-Odluka da privremeno obustavimo letove posljedica je nedostatka novca koji je aviokompaniji potreban za dalje poslovanje. Kompanija trenutno intenzivno traži rješenje u saradnji sa potencijalnim investitorom. Cilj je da omogućimo ,,Adria Airways” da ponovo leti. Kompanija duboko žali zbog situacije i izvinjava se svim svojim putnicima i partnerima. Predlažemo svojim putnicima i partnerima da prate vijesti na našem sajtu – navodi se u saopštenju kompanije.

Ovakva odluka kompanije direktno je uticala na nekoliko stotina putnika koji su imali rezervisane letove, a neizvjesna je i sudbina 558 zaposlenih u “Adria Airways”.

Prema podacima na sajtu Aerodroma Crne Gore, otkazan je i današnji dolazni let iz Ljubljane za Podgoricu, planiran za 13 sati i 30 minuta, kao i odlazni let za Ljubljanu, planiran za 15 sati i pet minuta.

“Adria Airways” je privatizovana 2016. Kupio ju je AA International Holding, u stopostotnom vlasništvu minhenskog fonda 4K Invest, koji je od tada optužen za loše upravljanje kompanijom.

 

 

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO