Subota, 6 Decembra, 2025
spot_img
NaslovnicaARTFILMSKI FESTIVAL HERCEG NOVI: Sjutra više filmova uz bogat prateći program

FILMSKI FESTIVAL HERCEG NOVI: Sjutra više filmova uz bogat prateći program

Sjutra će u 11 sati u Sali Brasserie Instituta „Dr Simo Milošević“ biti održana konferencija za novinare na kojoj će biti predstavljane ekipe filmova Bog postoji, ime mu je Petrunija i filma Sam samcat.

Petog dana 33. Filmskog festivala Herceg Novi – Montenegro film festival u ponedjeljak, 5. avgusta u Dvorani Park biće crnogorska premijera filma Posledice Darka Štantea. Film je premijerno prikazan na prošlogodišnjem filmskom festivalu u Torontu, a na FFHN-MFF ima crnogorsku premijeru. Film se nalazi u takmičarskoj selekciji.

U 21 sat na Kanli kuli biće prikazan filma Šavovi  reditelja Miroslava Terzića, koji je u Berlinu imao svjetsku premijeru i dobio nagradu Europa Cinemas Label kao najbolji evropski film u programu Panorama. U 22.45, takođe na Kanli kuli, biće prikazan film Prelijepa ravnodušnost u režiji Kivanca Sezara, koji je imao svjetsku premijeru na nedavno završenom festivalu u Karlovim Varima, a kod nas će imati regionalnu premijeru.

Na Tvrđavi Forte Mare u 21 sat, u okviru selekcije Kino Evropa, biće održana projekcija filma Bol i slava Pedra Almodovara, premijerno prikazan na Kanskom festivalu, na kojem je protagonista filma Antonio Banderas proglašen najboljem glumcem. Nakon toga u 23.00 biće prikazan film Sinonimi Nadava Lapida, koji je osvojio Zlatnog medvjeda na festivalu u Berlinu.

U Amfiteatru Dvorane park, u okviru takmičarske selekcije studentskih filmova, od 21 sat biće prikazani filmovi Bibek Bojana Radanovića, Majkino zlato Irfana Avdića, Budućnost je naša Andreja Georgieva i film Strano telo Dušana Zorića. 

U Dvorani park u 11 sati biće repriza filma Bog postoji, ime mu je Petrunija u režiji Teone Mitevske, u 13 sati repriza filma To je ljubav Claire Burger.

U Dvorani park, u ponoć,  biće prikazan film Djeca mrtvih Kelly Copper.

U Institutu “Dr Simo Milošević” u 12.30 biće održan pateći program 33. FFHN – MFF – 70 Godina od osnivana Lovćen filma. Učestvuju reditelj Andro Martinović, reditelj Branko Baletić i producent Zoran Živković. Od 10 sati biće održan Mini Pitch- programski segment Festivala koji se organizuje u saradnji sa Filmskim centrom Crne Gore i Zagreb Film Festivalom – Industrija Mladost. Radionica je namijenjena studentkinjama i studentima crnogorskih filmskih škola i akademija koji pripremaju kratkometražni igrani film. U 13 sati reditelj iz Hrvatske Bobo Jelčić održaće master class Gluma na filmu. Predavanje se realizuje u saradnji sa Udruženjem glumaca Crne Gore.   

 

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO