DRUŠTVO PREPORUKA

GLAVNI GRAD: Ovo su dobitnici diplome ,,Luča” i nagrađeni učenici srednjih škola

U srednjim školama na teritoriji glavnog grada, 244 učenika nagrađeno je diplomom “Luča”, a njih 22 osvojilo je neko od prva tri mjesta na Državnom takmičenju.

Umjetnička škola za talente “Andre Navara”: Elena Peruničić;

Umjetnička škola za muziku i balet “Vasa Pavić”:

-dobitnici diplome “Luča I”: Maša Vujadinović, Iva Jovanović, Miloš Pavićević;

-dobitnici diplome “Luča II”: Dina Grandov, Iva Derekalović, Milena Jaramaz, Filip Miladinović, Nađa Dabetić, Ksenija Sinđić;

Srednja građevinsko-geodetska škola “Inženjer Marko Radević”:

-dobitnici diplome “Luča I”:  Darja Vujović i Miloš Ninković;

-dobitnici diplome “Luča II”: Luka Vučinić, Filip Vuković, Sara Vlahović, Filip Đurišić, Milena Miljanić, Miljana Popara, Jasmina Rujović.

Gimnazija “21. maj” -Tuzi:

-dobitnici diplome “Luča I”: Marijeta Ljuljđuraj, Ajeta Niković, Nikolina Bojović, Gentiana Vulaj, Elizabeta Camaj, Merita Junčaj, Albana Bikaj, Shpresa Nicaj i Leona Paljušević

-dobitnici diplome “Luča II”: Gabrijela Đokaj, Katrina Arapović, Martin Camaj, Nikolina Camaj, Bujar Shabaj, Bernard Drešaj.

Stručna medicinska škola:

-dobitnici diplome “Luča I”: Teodora Mišković, Vasilija Vujanović, Nikolina Maraš i Bogdana Pantelić.

-dobitnici diplome “Luča II”: Đurđina Nedeljković, Ajla Popara, Nađa Sekulić, Katarina Koletić, Jovana Janković, Julija Duković, Ana Rajković, Vuk Obrenić, Lea Sekulović, Milena Šorović, Stefan Stojanov, Milena Ivanović, Milica Bakić, Srđan Marković, Kristina Mihailović, Teodora Đurović, Tamara Leković, Stefan Medojević i Danilo Radinović.

Srednja elektrotehnička škola “Vaso Aligrudić”:

-dobitnik diplome “Luča I” je Igor Klikovac;

-dobitnici diplome “Luča II” su: Stefan Vukmanović, Haris Rebronja, Lazar Stožinić, Stefan Vučković, Nikola Vlahović, Milo Đuretić, Fuad Hodžić, Marko Vučurović, Filip Pavićević, Aleksa Rabrenović, Lazar Vlačić, Marko Popović i Aleksa Dragaš.

Srednja ekonomska škola “Mirko Vešović”:

-dobitnici diplome “Luča I” su: Vladan Bjelanović, Lidija Marković, Maja Perović, Neverna Mujičić, Zarija Vujović, Aida Luković, Vanja Miranović, Anja Kadić, Anđela Ristanović, Vukas Vujošević, Ksenija Smolović i Kristina Pavićević

-dobitnici diplome “Luča II” su: Anđela Durković, Balša Raičković, Marija Berilazić, Nikola Vulević, Luka Vušurović, Jovana Konatar, Sandra Raut, Ivana Vuković, Teodora Zečević, Luka Komarica, Dušan Maksimović, Aleksandra Vojinovć, Ljubica Raković, Nebojša Bojanić, Anđela Đonović, Slađana Jokić, Emina Krnić, Vasilije Šćekić, Marko Dučić, Vasilisa Denda, Ivana Klikovac, Ana Novović, Jovan Dabović, Milan Čarapić, Balša Baturan, Boris Đukanović, Predrag Radičević, Vučić Filipović i Matija Sekulić.

Škola za srednje i više stručno obrazovanje:

-dobitnica diplome “Luča I” je Bojana Vujičić;

-dobitnici diplome “Luča II” su:  Kristina Davidović, Anđela Mirotić, Gordana Radulović, Janko Radović, Nikolina Radović, Tamara Kljajić, Damjan Tomić i Anđela Vučić.

Srednja stručna škola “Ivan Uskoković”:

-dobitnica diplome “Luča I” je Jelica Vuković;

-dobitnica diplome “Luča II” je Gordana Borić.

Gimnazija “Slobodan Škerović”:

-dobitnici diplome “Luča I” su: Nikolina Boljević, Mina Radonjić, Selma Hrapović, Ivona Lazarević, David Pantović, Vuk Slavić, Luka Bulatović, Ana Radević, Milena Ljutica, Majda Šukurica, Petar Jovanović, Dženana Đurković, Kana Ljaljević, Ilma Jarović, Marko Šušić, Aleksa Petković, Ivan Raičević, Kristina Kavarić, Irena Laković, Anastasija Živković, Lana Popović, Ena Ražnatović, Katarina Vujošević, Milica Dobričanin, Nina Đukanović, Ksenija Šćekić, Milica Sošić, Nikola Lešić, Đorđe Krstajić, Vasilije Rakočević, Filip Radović, Ela Poleksić, Aleksandra Lutovac, Lara Petrović, Kristina Jokić, Mina Vidaković, Jelena Ćuković i Ksenija Bošković.

-dobitnici diplome “Luča I” su: Danilo Plamenac, Iva Ivanović, Luka Žugić, Lazar Gazdić, Marko Marković, Marija Kavarić, Iva Šaranović, Lana Bokan, Katarina Raičković, Nikola Bušković, Luka Velašević, Stevan Đurić, Jelena Cmiljanić, Tea Govedarica, Anđela Mašković, Ana Radović, Filip Koprivica, Sofija Krivokapić, Danilo Mirković, Aleksandra Kavarić, Sara Bojanović, Marko Đurić, Jelena Tomanović, Rijalda Ramusović, Nađa Globarević, Savina Petrović, Nađa Gačević, Mia Perunović, Tamara Ćurić, Tara Serhatlić, Maša Brajović, Maša Jovović, Iva Vujović, Staša Marić, Čarna Prelević, Andrea Gazivoda, Božidar Nikolić, Marijana Kraljević, Marko Perunović, Goran Nenezić, Lana Dević, Stevan Đurašković, Luka Pavićević, Andrija Jeknić, Andrea Medin, Ilija Aleksić, Ivona Popović, Sara Halimović, Andrija Vujačić, Radomir Šobić, Nađa Šoć, Kosta Mugoša, Teodora Benić, Petar Smolović, Katarina Prelević, Ivana Tasić, Vanja Malbaški, Stefan Labović, Staša Bakić, Ema Bahtijarević, Una Sekulović, Jana Mitrović, Sara Nikčević, Vladimir Laković, Dušan Ostojić, Dimitrije Gerenčić, Isidora Šaranović, Nikola Jokanović, Petar Laušević, Luka Mirković, Tijna Đelević, Vasilije Borović, Andrea Dašić, Aleksandra Mijajlović, Anja Stijepović, Minea Kapidžić, Jakša Vlahović, Nastasija Radonjić, Milica Fatić, Anđela Radonjić i Marko Joksimović.

Učenici koji su osvojili I, II ili III mjesto na državnom takmičenju srednjih škola Crne Gore:

Gimnazija “Slobodan Škerović”:

– Luka Velašević – I mjesto iz biologije;
– Milica Sošić – I mjesto iz francuskog jezika;
– Marko Joksimović – II mjesto iz fizike;
– Marko Šušić – III mjesto iz biologije;
– Aleksandar Mijajlović – III mjesto iz hemije;
– Andrea Dašić – III mjesto iz njemačkog jezika;
– Ivana Tasić – III mjesto iz ruskog jezika.

Škola za srednje i više stručno obrazovanje “Sergije Stanić”:

– Marko Golbarević – I mjesto u disciplini – priprema jela po meniju;
– Slobodan Lukovac – I mjesto u disciplini – bar i barsko poslovanje;
– Stefan Rakočević – I mjesto u disciplini- serviranje i posluživanje i I mjesto u disciplini – filiranje voća;
– Jovana Lazović – II mjesto u disciplini – jela po recepturi;
– Gordana Peruničić – II mjesto u disciplini – priprema jela od povrća;
– Vasilije Leovac – II mjesto u disciplini – priprema jela po recepturi.

Na 46. Muzičkom festivalu mladih Crne Gore nagrade su osvojili:

Umjetnička škola za talente “Andre Navara”:

– Elena Peruničić – II mjesto u disciplini instrumentalni sastavi i III mjesto u disciplini orkestar.

Umjetnička škola za muziku i balet “Vasa Pavićević”:

– Maša Vujadinović – I nagrada u disciplini kamerni sastavi i III nagrada u disciplini solo pjevanje;
– Anđela Spaić – I nagrada u disciplini solo pjevanje i I nagrada u disciplini kamerni sastavi;
– Nikola Cimbaljević – I nagrada u disciplini klavir;
– Milica Pejović – II nagrada u disciplini solo pjevanje.

Komentariši