Subota, 26 Jula, 2025
spot_img
NaslovnicaDRUŠTVOVIRDŽINIJA BIČ: Dobio otkaz, pa se vratio u zgradu i ubio 12...

VIRDŽINIJA BIČ: Dobio otkaz, pa se vratio u zgradu i ubio 12 osoba

Inžinjer Devejn Kredok (40) ubio je 12 osoba i ranio četiri u opštinskoj zgradi u Virdžnija Biču, navodno, jer je nekoliko sati prije pokolja izgubio posao. Žrtve su birane nasumično, a sudeći po količini oružja koje je ubica poneo sa sobom, planiran je i veći pokolj.
Kako navodi ,,USA today”, pucnjava se dogodila oko četiri popodne po lokalnom vremenu u zgradi broj 2 opštinskog kompleksa. U toj zgradi, u kojoj se nalaze i odjeljenja za građevinarstvo i urbanizam, informacione tehnologije i javne radove, zaposleno je više od 400 ljudi.
Šef gradske policije Džejms Servera saopštio je da su četiri policajaca odmah reagovala nakon prvih prijava o pucnjavi, nakon čega je uslijedila filmska razmjena rafalne paljba između ubice i policajaca.
– Mogu da vam kažem da je bila duga bitka između ta četiri policajca i napadača – rekao je Servera.
Policajac je povrijeđen, ali život mu je spasio pancir. On je sada na operaciji, kao i četiri osobe koje su ranjene u napadu. Kako navode američki mediji, ubica je koristio prigušivač, a sa sobom je nosio specijalne šaržere u koje staje više metaka nego u obične.
Prema riječima šefa gradske policije, jedna žrtva pronađena je u kombiju, a ostale na tri sprata zgrade broj 2.
Devejn Kredok, inžinjer koji se bavio održavanjem puteva u Virdžinija Biču, dugo je bio zaposlen u javnoj upravi ovog grada, a registrovan je kao ,,40-godišnji muškarac, oženjen, demokrata, hrišćanske vjeroispovjesti”.
Zand Baktijari, jedan od svjedoka masakra, rekao je da je Kredok pucao bez prestanka, i da je zvučalo kao da neko puca iz automatskog oružja.
Megan Barton, zaposlena u opštini, kazala da se dvadesetak kolega sakrilo iza stolova kada su čuli prve pucnje.
–  Ne znam zbog čega bi neko uradio ovako nešto. Ne znam zbog čega bi neko tek tako pucao na ljude – rekla je ona.
Žrtve napada još nisu identifikovane.
– Ovo je najgori dan u istoriji Vidržinija Biča. Pogođeni su naši prijatelji, saradnici, komšije… – rekao je gradonačelnik Bobi Dajer.
Sinoćnja pucnajava bila je najmsrtonosnija od novembra prošle godine, kada je u jednom baru u Kaliforniji ubijeno 11 osoba.
Izvor: Blic.rs

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO