Sve vrste goriva u Crnoj Gori od ponoći su skuplje pet do šest centi, saopšteno je iz Ministarstva ekonomije.
Litar euraosupera 95 i 98 je poskupio po šest cent i u narednih 15 dana koštaće 1,29 eura odnosno 1,32 eura.
Cijena euraodizela je takođe porasla za šest centi i iznosiće 1,25 eura, dok je lož ulje za veleprodaju skuplje pet centi – 1,22 eura.
Iz Ministarstva su kazali da je nakon višemjesečnog trenda pada cijena naftnih derivata došlo do rasta cijena goriva na berzi, što je prouzrokovalo korekciju cijena u Crnoj Gori.
-Ministarstvo objavljuje sedmični bilten o kretanju cijena naftnih derivata iz kojeg se vidi da su cijene goriva u Crnoj Gori i dalje među najnižima u regionu – kazali su iz Ministarstva.
Posljednje promjene cijena goriva bile su 22. januara, kada su sve vrste poskupile tri do pet centi.
Prema odredbama Uredbe o načinu obrazovanja maksimalnih maloprodajnih cijena naftnih derivata, naredni obračun će se obaviti 18. marta, a eventualno izmijenjene vrijednosti naftnih derivata važiće od 19. marta.
Iz Ministarstva su kazali da će nastaviti da prate kretanje cijena goriva u narednom periodu.